Příprava ke kompletní rekonstrukci, další kapitola VB již brzy...

The Vow - 3. kapitola

12. června 2012 v 16:38 | Lady Ench |  The Vow
3. kapitola je tu a v ní se něco stane... Nejspíš vás zajímá co, ale to se dočtete v kapitolce... Příjemné čtení


"Přichází královna Vasilisa Sabina Rhea Dragomir a její snoubenec Christian Ozera," ohlásil jeden dhampýr náš příchod. Lissa s Christianem vešli jako první a já, Dimka a Eddie jsme vešli v závěsu za nimi. Akorát Eddie zůstal u dveří a my jim dělali stín. Všichni byli s Lissy nadšení, ptali se jí na mnoho věcí a ona s grácií odpovídala. Jenom mě se točila hlava a nemohla jsem pořádně dýchat.

"Rozo, co se děje?" Dimitrij se mě zeptal tak, abych to slyšela jenom já. Podívala jsem se na něj a v jeho očích se mihl šok.

"Nemůžu dýchat," zašeptala jsem.

"Jsi celá bledá, Rozo, nechceš na vzduch?" Jo to bych chtěla, ale musím chránit Lissu.

"Musím chránit královnu." On se na mě nesouhlasně podíval a popadl mě za ruku.

"Ona to pochopí, Rozo, nechci, aby se ti něco stalo." Jeho starostlivost byla hezká, ale já to zvládnu. Vždyť jsem strážkyně a ty mají zvládnout všechno! Nemůžu se jen tak otočit a odejít z přeplněné místnosti, kde je sice hodně dhampýrů, ale nikdy nevím, co můžu čekat od morojů. Oni sice Lissu milují, ale mohou se přetvaře. To samé dělal i Viktor Daškov a jak skončil? Neudržela jsem se a nemilosrdně ho zabila.

"Rose, co se děje?" zeptala se Lissa, která si nás všimla.

"Rose je špatně a nechce si to přiznat," promluvil Dimitrij, a to bylo poslední, co jsem slyšela…

Pohled Dimitrije

"Rose!" vykřikl jsem a zachytil ji dřív, než dopadla na zem. Všechna pozornost se strhla na nás. Podíval jsem se na Lissu, která se na nás překvapeně podívala. Doufal jsem, že ji zase vyléčí, ale nestalo se tak.

"Belikove, vezměte ji domů. Já se tady o to postarám," promluvil strážce Morrison a já kývl na souhlas. Opatrně jsem s ní vstal ze země a odnášel ji pryč z místnosti. Co jí jen může být? Proč omdlela?

"Rose, prosím probuď se," zašeptal jsem a utíkal s ní domů, kde jsem ji položil na postel a sedl si k ní. Proč mi to dělá? Týden jsem ji neviděl, těšil jsem se na ni a ona mi teď ztratí vědomí. Kdybych to věděl, řekl bych Lisse, že na tu její uvítací slavnost nepůjdeme, protože má další dva strážce, kteří by se o ně postarali.

Pohled Rose

"Rose, miluji tě. Probuď se," šeptal mi jeho hlas. Chtěla jsem otevřít oči a říct mu, že to nic není, ale tím jsem si nebyla úplně jistá. Určitě teď sedí u postele a je zničený jako tehdy, když mě napadl ten strigoj a já to schytala trochu víc, než jsem chtěla.

"Určitě by ses teď ptala, proč raději nedělám svou práci, ale ty jsi pro mě přednější," promluvil znovu a já se musela v duchu usmát.

"To si piš, soudruhu." Můj hlas byl slabý, ale on to slyšel. Otevřela jsem oči a podívala se na jeho překvapený obličej.

"Rozo, co se ti stalo?" zeptal se hned a já se na něj usmála. Nejspíš jsem jen omdlela z nedostatku kyslíku, protože tam bylo hodně lidí a navíc odebírám stále temnotu z éteru, takže díky tomu jsem se tam musela pěkně ztrapnit. Posadila jsem se a pokynula Dimkovi, ať si sedne vedle mě.

"Víš, bylo tam moc lidí a žádný vzduch - to bych ještě přežila, ale jelikož Lissa stresuje, že nezvládne kralování sloučit s vysokou tak odbírám mnohem víc temnoty, takže si to nejspíš spojilo a já sebou švihla před celou školou a tím zničila veškerý respekt," prohlásila jsem a on se zasmál. Nikdo nikdy nepochopil taktiky a činy Rose Hathaway, ale dá se říct, že to vždy dopadlo dobře.

"Nikdy mě nepřestane udivovat tvá povaha, Rozo," zašeptal a zastrčil mi neposedný pramen vlasů za ucho, který se uvolnil z gumičky.

"Kdy začíná terénní cvičení?" zeptala jsem se zvědavě, protože byla přeci jen polovina školního roku pro novice. Ze začátku jsem nechápala, proč dhampýři mají méně prázdnin než morojové, ale nakonec jsem to zjistila. Morojové mají rodinu, zatímco my dhampýři jsme často odmítáni - aspoň ti, co jsou na akademii. Buď máme matku dhampýrku a otce moroje, ale matka je strážkyní. V lepším případě je rozumná a zdá se kariéry díky svému dítěti. Nebo je matka morojka a otec dhampýr a tam je kámen úrazu, protože matky morojky nerady přijímají skutečnost, že jejich dítě je dhampýr. Já jsem jedna z těch, co mají matku strážkyni. Moje matka Janine Hathaway je sice slavná strážkyně, ale na mě moc času neměla a otec je zase morojský mafián. Abe Mazur sice není královský, ale někdy má mnohem větší vliv, než jakýkoliv jiný královský, což je co říct. Aspoň že za poslední měsíce jsem se s matkou sblížila a otce více poznala. Ono poznat vlastního otce v osmnácti je někdy oříšek.

" Zítra je porada, takže pozítří. Stan se na tebe moc těší," oznámil mi a já se zasmála. Stan a těšit se na mě?

"To má blbý, protože já se nedám. Už jsem přeci na stejné pracovní pozici jako on." Zasmál se a začal si hrát s tím neposedným pramenem.

"Rose, jsi nejvyšší strážkyně v našem světě, protože jsi hlavní strážkyně královny," řekl hrdě a já se musela usmát. Přitáhla jsem si ho k sobě a políbila ho. Naše jazyky začaly tancovat vášnivý tanec a já věděla, že nezůstane jenom u toho.

Neobtěžoval se s knoflíčky u košile a jednoduše ji ze mě strhl. Tu košili jsem měla ráda! Ale co už. Dál jsme se spolu líbali a u toho se svlíkali. Hořeli jsme touhou…
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Selénka Selénka | 13. června 2012 v 9:08 | Reagovat

moc pěkná kapitolka.....No jo to temnotou nebude, že omdlela... to je něco jiného:D :D

2 lady Katysek lady Katysek | Web | 14. června 2012 v 16:59 | Reagovat

Dokonalá povídka a skvělá kapitola ! :)) Bez tak, že to nebylo temnotou éteru, že omdlela :D :D Těším se na další !!

3 ChristyRethal ChristyRethal | 21. května 2013 v 14:46 | Reagovat

Je to naprosto dokonalé! ;) Konečně po dlouhé době povídka, která se dá číst. Většina ostatních se ani nedá přelouskat, jak moc je to vzdálené češtině... :-D :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2012~2013, ladyench.blog.cz - Zákaz kopírování!