Příprava ke kompletní rekonstrukci, další kapitola VB již brzy...

The Vow - 7. kapitola

8. července 2012 v 14:59 | Lady Ench |  The Vow

Tak tu máte 7. kapitolu, která je spíš taková oddechová, protože Rose bude zkoušet jednoho "blbého" novice, ale v příští kapitole budou přípravy na její narozeniny, a konečně se dozví, co jí je! ;) Příjemné čtení...


Stála jsem u jednoho regálu s knihami a tiše sledovala okolí. Tři dny od incidentu s omdlením a stále nevím, co se mnou je. Aspoň jedna dobrá zpráva v podobě usmíření s Lissou. Jinak bych si mohla jít hodit mašli.

"Rose, děje se něco?" zeptala se zvědavě Lissa a já zakroutila hlavou. Vůbec se nic neděje. Jenom trpím ranními nevolnostmi, sem tam mě bolí hlava a dvakrát za sebou jsem omdlela, ale nic se neděje! Můj zrak zabloudil k hodinám, které hlásily, že za pět minut by měl přijít Eddie a vystřídat mě, protože já musím také testovat naše novice. Ale stále mám čas a mohla bych Lisse říct o svých problémech.

"Eddie hlásí svůj příchod" prohlásil Eddie v momentě, kdy jsem se chtěla svěřit. Sakra! To nemohl chvilku počkat?

"Já vím… Lisso, nejspíš se uvidíme u večeře." Jen kývla a já opustila knihovnu, kde bylo na mě až moc velký ticho. Sice se zajímám o historii, a to někde zjistit musím, ale nedávno mi táta dal notebook, kde je úplně všechno, takže mi usnadnil práci.

Vyšla jsem z knihovny a rozhlédla se po svém okolí. Postřehla jsem dva novice, kteří se drželi svých morojů a vyhlíželi případné nebezpečí. Vypadali tak zodpovědně a připraveně… Ještě dnes si pamatuji, jak dopadlo mé terénní cvičení. Dva útoky a já je pokazila, ale naštěstí se to později vysvětlilo a já dostala jednu příležitost v neděli večer, kdy mělo být volno, ale přeci jen připravili přepadovku a já uspěla. Porazila jsem tři strážce. Tenkrát byla jako první jedna strážkyně z nižšího kampusu, ale už můj mozek opět zapomněl její jméno, akorát vím, že začínalo na J. Druhý byl Jurij, který už bohužel není mezí námi. Zemřel na záchranné misi, na které jsem nemohla chybět. Ten den se toho stalo mnoho… A poslední byl on. Můj Dimitrij. I jeho jsem nakonec porazila, i když to bylo o fous.

"Teď si musím něco zařídit. Půjdeš beze mě na pokoj a nikam se nehneš - jasný?" Tuhle otázku nemůžu přeslechnout. Podívala jsem se tím směrem a pohlédla na jednoho novice - Mike Brown. Školní machýrek, který si o sobě moc myslí. Hned první den ho čekal boj s mou maličkostí a neprošel - jak jinak. Nepřemýšlel a bojoval se zlostí. A teď mi v žilách koloval adrenalin a škodolibá radost mi taky nechyběla, ale může si za to sám, že si to teď vypije.

Mé nohy se daly do pohybu a já chytla moroje za rameno - vykřikl a Mike se hned otočil. V jeho očích se mihl šok a okamžitě byl u mě. Odstrčil moroje na kraj a zaútočil, ale já jeho útok odrazila. Letěl dobré tři metry vzduchem, pak dopadl na zem a já se k němu rychle přemístila. Vyškrábal se na nohy a v ruce držel falešný kůl. Chtěl mě bodnout, ale já mu ho vyrazila z ruky a kůl odletěl dobrých pět metrů od něho. Povalila jsem ho na zem a přitiskla na vteřinu své rty k jeho krku. Toho trest nemine. Stoupla jsem si a všimla si Stana a mou lásku. Oba si měřili Browna zlostným a kritizujícím pohledem.

"Pane Browne, tohle už je podruhé, co jste neprošel, a nemusím zmiňovat, že jste během terénního cvičení chtěl opustit svého svěřence. Myslím, že si půjdeme promluvit," oznámila jsem mu a on jen kývnul. Dimitrij zatím řekl tomu morojovi, aby se vydal na svou kolej. Brown se postavil a Stan se přidal ke mně a uznale na mě kývl…

Došli jsme do kanceláře Alberty, která nás už čekala. U okna totiž stál Morrison, který jí to musel oznámit. Brown si sednul na jednu volnou židli. Za něj se postavil Stan a já si stoupla s Dimitrijem vedle Alberty.

"Pane Browne, jak je možné, že jste chtěl opustit svého svěřence? Chápu, že jste neporazil strážkyni Hathaway, protože ona je dobrou strážkyní, ale dovolil jste si opustit moroje," promluvila Alberta.

"To je dobrý! Všichni v této místnosti víte, že Hathaway při terénním cvičení dvakrát zklamala, ale já mám mít z toho průser?" zeptal se a já se hystericky zasmála.

"Zaprvé… Mě ovlivňovalo pouto s královnou, takže jsem se nemohla na sto procent soustředit, ale svůj prohřešek jsem si odpracovala a také jsem potom porazila tři strážce. Zadruhé bych nikdy neopustila svého svěřence a dokázala jsem porazit strigoje, co vy předvádíte, nemá obdoby, takže buďte tak laskav a přestaňte mě s vámi srovnávat!" Co si to dovoluje?

"Strážkyně Hathaway, jelikož jste prováděla zkoušku vy, tak navrhuji, abyste vymyslela i trest," řekla mi Alberta a já se podívala významně na Dimku. Jen se na vteřinku usmál a lehce přikývl.

"Myslím, že v kostele se dlouho neuklízelo." Stan se zasmál. Samozřejmě… Byl to stejný trest, jako jsem tehdy dostala já…

"Bude to příští neděli a můžete být za to rád, protože já ten trest měla stejný." Za tohle by si zasloužil něco horšího, ale pro něj už bude ten úklid horší a navíc mu nikdo nepomůže.

"Vždyť v neděli máme mít volno!" vykřikne a já si odkašlu.

"Pane Browne, jestli se budete takhle chovat, věřte, že můžu ovlivnit, kam se po vystudování dostanete. Přeci chcete chránit princeznu Jill, která je sestrou královny." Jen se na mě zděšeně podíval. Opravdu si myslel, že to nevím?

"Jak to víte?" dostal ze sebe.

"Jsem strážkyně královny, pane Browne, a teď už mi zmizte z očí." Pouze kývnul a rychle odešel.

"Kde se to ve vás bere?" zeptal se s úsměvem Stan.

"Nevím," odpověděla jsem mu.

"Teď jestli dovolíte, ráda bych už pro dnešek skončila," oznámila jsem jim a oni kývli.

"Za chvilku přijdu," řekl mi ještě Dimitrij a já s úsměvem odešla z kanceláře. To bychom měli za sebou…

Vyšla jsem z budovy strážců, když jsem za sebou postřehla pohyb. Otočila jsem se a podívala se na Browna, jak se na mě dívá takovým zvláštním způsobem - jakoby mě chtěl zabít.

"Kvůli tobě teď budu tvrdnout v neděli v kostele, mrcho!" vykřiknul na mě a přiblížil se. Co si o sobě kurva myslí?

"Pane Browne, otočte se, a buď se vraťte zpátky do kanceláře, nebo běžte na svou kolej pokračovat v terénním cvičení." Jen se zasmál a udělal poslední krok. Uhodil mě, a když chtěl podruhé - jeho ruku jsem chytla.

"Pane Browne, běžte zpátky do kanceláře!" zahřměl hlas Alberty. Přejel mi mráz po zádech, ale Browna jsem pustila. Odfrkl si a šel do kanceláře. Za Albertou se najednou objevil Dimitrij, který ji obešel a zastavil Browna.

"Teď půjdeš do kanceláře, a jestli zjistím, že jí něco je - nepřej si mě!" zakřičel na něj Dimitrij a přešel ke mně.

"Nestalo se ti nic?" zeptal se mě starostlivě.

"Měla jsem být ostražitá," zašeptala jsem a nechala se obejmout.

"Měl by si uvědomit, kdo jsi ty a kdo je on," oznámil mi a já se musela pousmát.

"Byla jsem stejná," promluvila jsem.

"Ty jsi nikdy nechtěla napadnout strážce, nikdy bys dobrovolně neodešla z terénního cvičení. Rozo, vždy jsi byla výbornou strážkyní, ale teď už na to nebudeme myslet a půjdeme domů." Ty slova od něj tak těšily. On jediný byl vždy upřímný a opravdu se o mě zajímal…
***
Odpovědi na vaše otázky a vzkazy
A teď se tu chci vyjádřit k připomínkám Selény...
Vím, že to moje: "jsem" v povídkách je časté, ale jelikož mám už povídku dopsanou, tak to nebudu měnit a zadruhé... Když píšu, tak nepřemýšlím, ale budu se to snažit mírnit.
A teď to písmo... Mám už rozdělanej nový vzhled, kde to bude úplně jinak, tak ještě chvilku vydrž a bude to jinak. ;)
Jinak děkuji všem za vaše komentáře, kterých rapidně přibylo. Doufám, že budete komentovat i teď.
Děkuji Lady Ench
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 cerna-majoneza cerna-majoneza | E-mail | Web | 8. července 2012 v 17:40 | Reagovat

Áááá ten Brown je ale kretén... Další skvělá kapitola, hrozně se těším na tu příští a zajímá mě, jak se vyřeší ty její omdlívací problémy :) Skvěle jsi to napsala ;)

2 lady Katysek lady Katysek | Web | 8. července 2012 v 17:53 | Reagovat

A něco víc tam být nemohlo ?! :D A nebój, ta další kapča u mě dneska bude ;D :D

3 Peggie Peggie | Web | 8. července 2012 v 18:04 | Reagovat

nádhera! :)

4 Ája Ája | 8. července 2012 v 19:35 | Reagovat

suprové :-)

5 Jasmine16 Jasmine16 | 8. července 2012 v 22:51 | Reagovat

Moc pěkné :-) Těším se na další kapitolu...

6 lady Katysek lady Katysek | Web | 8. července 2012 v 23:55 | Reagovat

Na blogu už je ta slíbená kapča :D

7 Seléna a Lussy Seléna a Lussy | E-mail | Web | 9. července 2012 v 23:19 | Reagovat

tak to je v pořádku, všichni píšeme povidky avždy máme někde vadičky na kráse..my je taky máme co my všichni:D to je dobře nový dess..to se moc těším..a ted ke kapitole:D tak to je hustý on si troufnul na hlavní strážkyni králoství:D tak tohle je hustý jsem zvědava jak ho potrestají, a to si ani neuvědomil, že když je kralovnina strážkyně že mu to může pěkně zavařit.. no jsem zvědava jak to stím novicem namachrovaným dopadne:D

8 lady Katysek lady Katysek | Web | 9. července 2012 v 23:36 | Reagovat

Kdy máš v plánu další kapču ??

9 lady Katysek lady Katysek | Web | 10. července 2012 v 10:28 | Reagovat

Tak doufám, že až dneska dojdu unavená z koupáku, tak, že tu ta kapča bude ! :D

10 cassi-fanfantasy cassi-fanfantasy | E-mail | 26. července 2012 v 21:00 | Reagovat

:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2012~2013, ladyench.blog.cz - Zákaz kopírování!