Příprava ke kompletní rekonstrukci, další kapitola VB již brzy...

The Vow - 8. kapitola

10. července 2012 v 20:04 | Lady Ench |  The Vow

Fíha... 8. kapitola už je tady a s ní i přípravy na dvacáté narozeniny Rose, která se už konečně dozví, co jí je, ikdyž polovina z vás to už stejně tuší... :D Takže už vás nebudu zdržovat...


Ležela jsem v naší posteli a jen se tak převalovala. Dneska mám volno a mám v plánu si ho pořádně užít. Sice první polovina dne bude bez Dimitrije, ale to zvládnu.

"Rose, můžu dál?" zeptala se Lissa, když otevřela dveře. Usmála jsem se na ni a kývla na souhlas.

"Děje se něco, Liss?" Nic neřekla a sedla si ke mně na postel. Dívala se na mě takovým zvláštním způsobem, jako bych byla nemocná.

"Víš, Rose, mohla bych něco zkusit?" zeptala se po deseti minutách ticha a já kývla na souhlas. Trochu mi vyhrnula tílko a šáhla mi na břicho. V ten moment jsem ucítila, jak do mě proudí magie. Co se to sakra děje?

"Lisso, co se děje?" zeptala jsem se pro změnu já a ona zakroutila hlavou.

"Rose, nevím, jestli je dobrý nápad ti to říct," zašeptala a já se na ni zděšeně podívala.

"Sakra, Lisso, mluv!" zakřičela jsem na ni.

"Rose, když se dva dhampýři opravdu milují, tak zmizí blokáda mezi nimi," promluvila, ale já ji nechápala. Poslední dobou mi připadá, že nic nechápu - a už vůbec ne Lissu nebo Dimku.

"Víš, Rose, chtěla bych ti s obrovským nadšením oznámit, že budeš mámou."

"To není možné, Liss… Ne!" nevadilo mi, že křičím. Já rozhodně nemůžu být těhotná. Vždyť jsem strážkyní královny! Já si to zaprvé nemůžu dovolit a zadruhé to ani není možné. Není dneska Apríl? No to je pěkná blbost. Sakra, Rose!

"Rose, je to možné," zašeptala a já se opatrně chytla za břicho.

"To mi chceš říct, že se v devatenácti stanu matkou zázračného dítěte?" zeptala jsem se starostlivě a ona se na mě souhlasně usmála. Budu mámou dítěte, které je moje a Dimitrijovo.

"Proto ty nevolnosti, omdlévání, změna nálad…" Lissa se zasmála a já, i kdybych se měla spíše děsit - jsem ucítila zvláštní pocit v oblasti srdce. Budu mámou. Nechtěla jsem děti, ale když vím, že pod mým srdcem roste nový život - jsem šťastná.

"Rose, musíš to říct Dimitrijovi," oznámila mi Lissa a já nesouhlasně zakroutila hlavou.

"Blázníš?! Nemůžu mu to říct, protože si dokážu představit jeho reakci. To raději budu do smrti zavřená v tomhle pokoji," promluvila jsem a nevědomky se chytla břicha.

"Rose, zaprvé… On ti uvěří a zadruhé nemůžeš, protože je dnes ta oslava. A neříkej, že jsi zapomněla, že máš narozeniny." Sakra! Já na to zapomněla. Sice se nestávalo, že bych zapomněla na své narozeniny, ale dnes jsem ani neměla náladu.

"Aha… To je pěkné, ale já tam jít nemůžu, protože si toho někdo všimne."

"Rose, nejde to na tobě vidět a teď se pojď pomalu připravit," přikázala mi a já kývla. Postavila jsem se a zamířila si to do koupelny, kde jsem strávila dobré dvě hodiny sprchováním, sušením vlasů a následně i rozčesaní a holení nohou.

Když jsem se vrátila do pokoje jen ve spodním prádle a v županu - byla tam Lissa i Jill. Je pěkné, že ty dvě se hodně sblížily, a proto je teď na první pohled jasné, že jsou sestry - i když nevlastní.

"No konečně!" promluvila Jill, která na sobě měla nádherné šaty, a když jsem se podívala na Lissu - zalapala jsem po dechu. Ona měla na sobě nádherné modré šaty, které se opravdu hodily pro královnu. Jill byla sice také krásná, ale na Lissu neměla.

"Jste nádherné, proto vás prosím - nemohla bych si vzít službu místo Petersona?" zeptala jsem se nadějně a ony se rozesmály.

"Donutily jsme Dimitrije, aby si vzal oblek, a ty chceš mít službu a nechat ho u našeho stolu samotného? A navíc se nehodí, aby měla oslavenkyně službu" promluvila překvapená Lissa a já si povzdechla. Posadila jsem se ke svému toaletnímu stolku a ty dvě začaly řádit. Lissa mě malovala a Jill jí s radostí pomáhala.

Ještěže jsme se domluvily, že vlasy mi akorát nakulmovaly a jinak je nechaly rozpuštěné, protože Dimitrij nesnáší, když je mám v culíku nebo vyčesané do nějakého monstrózního tvaru.

"A teď šaty," oznámila mi Lissa a na chvíli zmizela. Podívala jsem se zvědavě na Jill, ale ta se jen usmála a v ten moment byla zpátky i Lissa. V ruce držela bílý vak, který vypadal příliš nebezpečně na to, aby měl v sobě ukryté jednoduché plesové šaty.

"Uvidíš je, až před zrcadlem," promluvila na mě Lissa a Jill mi opatrně zakryla oči - tak, aby nerozmazala jejich práci. Cítila jsem, jak po mém těle klouže hebká látka a já se děsila výsledku. Proč prostě nemůžu mít dneska službu?

"Hotovo!" vypískla Jill a já otevřela oči. Přede mnou v zrcadle stála dívka, která byla nádherná. Dlouhé hnědé vlasy, které byly nakulmované jí padaly do půli zad. Byla nalíčená, ale jen tak, aby se zvýraznily její oči a hlavně měla na sobě nádherné šaty z pohádky. Až po chvíli mi došlo, že jsem to já. Povzdechla jsem si a otočila se na holky. Bylo to nádherné, ale nejraději bych si lehla a přemýšlela nad mou budoucností. Přeci jen budu mámou a jednoho dne to vyjde najevo, ale také se budu muset na pár měsíců uvolnit z práce, říct to Dimitrijovi… Teď nevím, jestli to je dobře. Vím, že ten drobeček, co mi roste pod srdcem, je náš zázrak, ale bojím se reakce mé lásky. Povzdechla jsem si a otočila se na holky, které netrpělivě čekaly na mou reakci.

"Je to nádherné," zašeptala jsem a snažila se zastavit slzy, které chtěly jít ven. Zatracený hormony!

"Ehm… Jill, mohla bys nás počkat dole?" zeptala se opatrně Lissa, která jen přikývla a zmizela z pokoje.

"Co se děje?" zeptala se pro změnu mě.

"Lisso, bojím se budoucnosti," zašeptala jsem a ona mě objala. Cítila jsem se v bezpečí a Lissa mi tím jediným objetím dodala odvahu.

"Zvládneš to - my to zvládneme. Uvidíš, že Dimitrij bude nadšený, ale teď na to nemysli - musíme jít, protože na tebe čeká mnoho lidí. Přejelo i pár našich bývalých spolužáků a pár přátel od dvora," prozradila mi a já pouze kývla. Obula jsem si ještě boty na podpatku, které měly stříbrnou barvu a společně se vydaly dolů, kde nás čekala Jill, která se bavila s nějakým morojem.

"Královno," promluvil a lehce se uklonil. Lissa jen kývla a on se zase narovnal. Otevřel dveře a my vyšli před dům, před kterým stál kočár s koňmi.

"Že si děláte prdel?" zeptala jsem se šeptem.

"Rose, to nás zaveze před tu nádhernou budovy, kde se odehrává tvá oslava," oznámila mi a já se bez protestů posadila úplně na kraj. Protože mě ubíjelo pár představ… Kočár se dal do pohybu a my za pár minut byly před budovou, kde se odehrávají všechny větší akce.

Vzkazy a na co se můžete těšit! ;)

Seléna: Doufám, že už ti písmo vyhovuje a dá se to teĎ číst bez problémů... ;)
Všichni: Kecala jsem . tahle kapitola není úplně zlomová... To bude ta příští, kdy se všechno Dimitrij dozví, ale ještě před tím něco udělá a nakonec se ještě něco horšího stane. Napínám vás? :D
PS: V ankětě si můžete typnout, co se asi stane :D
PPS: Ráda se pobavím nad vašemi typy :D
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 lady Katysek lady Katysek | Web | 10. července 2012 v 20:38 | Reagovat

To musíš v té anketě prozrazovat co bude dál ? :D Mě už je to totiž, tak nějak, trochu jasný ! :D A to jsi nemohla do kapitoly zahrnout i oslavu ?! :D Asi moc požadavků, ale jsem náročná, no :D

2 mončička žuvačka mončička žuvačka | 10. července 2012 v 21:10 | Reagovat

Mám jednu otázku: Nepovieš nám (mi) či to bude chlapec alebo dievča?? ?

3 ladyench ladyench | E-mail | Web | 10. července 2012 v 21:13 | Reagovat

[2]: No...  že jste to vy, tak ne :D Ale třeba to bude hermafrodit... a taky to dítě donosit nemusí, ale taky to může být holka nebo kluk nebo dvojčata tom je možností :D

... Anketu jedete zatm vyrovnaně :D Až na poslední odpověď :D

4 Ája Ája | 10. července 2012 v 21:21 | Reagovat

suprový, mohla být ale delší :D :D

5 Jasmine16 Jasmine16 | 10. července 2012 v 22:32 | Reagovat

Tak kočár s koňmi mi už připadal moc (ikdyž ta představa mě pobavila), ale jinak hezká, klidná kapitola, taková pohádka na dobrou noc :D Moc se těším na další :-)

6 Seléna Seléna | 11. července 2012 v 7:32 | Reagovat

jistě krásný dess:-) a čte se to 100krát lepší..jinak pěkná kapitolka

7 Vev Vev | Web | 11. července 2012 v 11:54 | Reagovat

Bože, Bože :) To je skvělá další kapitola :) Živě si dokážu představit ty nádherné šaty :) Už nenapínej a honem s další :) Jinak, ten nový diss máš krásný :)

8 Ája Ája | 12. července 2012 v 15:49 | Reagovat

nechceš dát dneska kapitolu? :-)

9 Peggie Peggie | Web | 13. července 2012 v 20:57 | Reagovat

už by mohla být další, co? :D

10 lady Katysek lady Katysek | Web | 13. července 2012 v 23:38 | Reagovat

Heléď, dej už další !

11 cassi-fanfantasy cassi-fanfantasy | E-mail | 26. července 2012 v 21:16 | Reagovat

:-)

12 ChristyRethal ChristyRethal | 21. května 2013 v 17:14 | Reagovat

WOW, doufám, že Dimitrij nebude moc naštvaný.. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2012~2013, ladyench.blog.cz - Zákaz kopírování!