Příprava ke kompletní rekonstrukci, další kapitola VB již brzy...

Sweet revenge - 3. kapitola

9. září 2012 v 12:12 | Lady Ench |  Sweet revenge
Včera jsem byla na leteckém dnu, proto jsem to nestihla dopsat, takže snad příjemné čtení...


Seděla jsem na sedačce a tiše hypnotizovala sklenku s červeným vínem, kterou jsem si sem položila před půl hodinou a ještě jsem ani trochu neupila. Mou hlavu zaměstnávaly vzpomínky. Vzpomínky na dobu, kdy jsem byla ještě studentka sv. Vladimíra a dokázala si užívat života. Vím, že jsem měla studium náročné, protože jsem buď doháněla dvouletou absenci, nebo jsem řešila problémy se strigoji. Ale i přes všechny ty nástrahy jsem dokázala být šťastná. Dokázala jsem se smát a dovolila jsem sama sobě, abych se zamilovala. A jak to všechno dopadlo? Katastrofálně.
A když už jsem si myslela, že bude všechno v pořádku, tak přišel Viktor Belikov - mladší bratr toho, kterého jsem milovala a nenávidím. Ještě před týdnem na tom plesu jsem si myslela, že si nejsou podobní, ale mýlila jsem se. Možná jsou vzhledově úplně jiní, ale povahu mají velmi podobnou. Jednají stejně, ale je tam přeci rozdíl. Viktor se dokáže uvolnit a smát se, a to on nedokázal.

Viktor je stejný a přitom jiný a já se bojím následků, protože mé srdce se při každém jeho pohledu, doteku rozbuší. Vím, že jsem to zažila jenom jednou, ale taky vím, že už si tyhle city dovolit nesmím…

"Rose, řekneš mi už konečně, odkud znáš mou matku?" zeptal se mě zvědavě a já si povzdechla. Už jeden celý týden se ptá na jednu a tu samou otázku a já ho vždy něčím odbiju. Jenže vím, že mu to říct musím.

"Je to na dlouho, takže se posaď," řekla jsem mu a do druhé sklenky mu nalila víno. Poděkoval kývnutím. Ťukli jsme si na zdraví a každý se trochu napil. On se napil, aby neurazil a já se napila na kuráž. Tohle bude dlouhý den, který pro lidi znamená noc…

"Vlastně jsem nejdříve poznala tvého staršího bratra," poznamenala jsem tu děsivou skutečnost a on se zarazil.

"Toho, který se oženil s princeznou Dragomir?" zeptal se zvědavě a já kývla na souhlas.

"Já a princezna Dragomir jsme se znali od školky a byly jsme nejlepší kamarádky. Zatímco ona měla svou rodinu, tak já už od malinka byla na akademii. Otce jsem neznala a matka měla moc práce, proto si mě její rodina brávala na různé prázdniny a tak tomu bylo i na podzim, jenže to nedopadlo tak jak jsme si plánovali. Ten den pršelo a my jeli do jejich sídla, kde jsme měli strávit prázdniny, jenže auto dostalo smyk a my se vybourali. Kromě Lissy neměl být nikdo živý, ale ona mě pomocí éteru přivedla zpátky a já se ze dne na den stala stínem políbenou, která má s princeznou pouto. Samozřejmě jsme to tajili, ale časem se začali stávat na akademii zvláštní věci, proto jsme s Lissou utekly na celé dva roky, ale pak nás našel tvůj bratr Dimitrij Belikov." Musela jsem se znovu napít, protože teď přijde to nejhorší…
"Když nás odvedl zpátky na akademii, Lissa měla pokračovat ve studiu a já měla být úplně vyloučená a měla být mi odepřena možnost, stát se strážkyní, ale tenkrát se za mě tvůj brat přimluvil s tím, že mě bude trénovat a já dokážu ty dva roky dohnat. Ze začátku to šlo těžce, protože jsem ty dva roky v postatě netrénovala, ale dokázala jsem se vrátit do formy. Zatímco Lissa byla zamilovaná do Christiana Ozery, tak já tajně milovala Dimitrije. Jenže pohádka končí a Lissu unesl Viktor Daškov, protože byl nemocný a potřeboval Lissu k uzdravení, ale pomocí našeho pouta jsem ji dokázala s ostatními strážci najít a dá se říct, že všechno bylo zase pořádku. Jenže pak začali řádit strigojové a zabíjet královské rodiny, proto jsme jeli do Idaha, kde jsme měli mít takové zimní prázdniny. A tvůj bratr mi řekl, kde se ti strigojové nachází a taky mi řekl, že to nikomu nesmím říct. Jenže jsem se pohádala se svým nejlepším kamarádem Masonem a v návalu vzteku mu všechno řekla. Za dva dny zmizel a s ním i Eddie a jedna morojka Mia. Když jsem se to dozvěděla, tak jsem já a Christian utekli taky, abychom je přivedli zpátky, ale ve Spokane nás unesli strigojové a věznili nás. Naštěstí se některým podařilo utéct. Já musela bojovat se dvěma strigoji a Mason přišel o život." Vzpomínky na Masona bolely a ještě horší bylo, že jsem za to mohla já. Dostala jsem sice dvě molnijské značky, ale k čemu mi byly, když jsem ztratila svého nejlepšího kamaráda? Úplně k ničemu…

"A co bylo dál?" zeptal se zvědavě Viktor.

"Řekněme, že já a Dimitrij jsme spolu začali tajně chodit a dokonce jsme měli vymyšlený plán, jak to uděláme, až budeme strážci, ale jednoho dne na naši akademii zaútočili strigojové. Já bojovala po boku Christiana, který používal magii. Vím, že to bylo zakázané, ale my se do toho tak nevinně připletli… Když boj skončil, tak jsem zjistila, že Dimitrij je kromě pár odřenin úplně v pořádku, ale bylo taky pár lidí, kteří byli uneseni, a to bych nebyla já, aby se neuspořádala záchranná mise, na které se Dimitrij stal strigojem."

Viktorovi se v očích mihlo zděšení a já zakroutila hlavou.

"Pár týdnu před tím jsme si dali slib, že kdybychom se ocitli na druhé straně, tak ten druhý ho najde a zabije, a to samé jsem udělala i já. A jelikož jsem musela někde začít, tak mě napadlo Rusko a díky jedné alchymistce jsem se dostala k tvé rodině, kde jsem chvíli zůstala. Jenže jsem pak musela ze dne na den utéct, protože jsem potkala svého otce, v té době jsem ještě netušila, že je to vlastně moje krev a ten mi řekl, že musím odjet a nabídl mi, že mi za to dá cokoliv, si budu přát. Jelikož tvá sestřička Victoria naletěla málem jednomu morojovi,tak jsem ho požádala, aby se o to postaral a já zmizela ještě s jednou skupinou zabíjet strigoje a vždy jsem se ptala na Dimitrije, který si mě jednou našel sám, a já byla vězněná. Už to nebyl on, ale byla to zrůda, která toužila jen po krvi. Když se mi podařilo utéct, tak mě pronásledoval a já ho na jednom mostu zabila," dořekla jsem většinu příběhu a dolila si víno do sklenky. Možná ze mě bude alkoholička a zapomenu na všechny starosti…

"Když jsem se vrátila na akademii, tak jsem dostudovala a stala se právoplatnou strážkyní princezny Dragomir, ale mezi tím mi přicházeli dopisy od Dimitrije. V tom prvním jsem se dočetla, že zapomínám na nejzákladnější pravidla v boji a zkrátka mi vyhrožoval, že si mě zase najde. Ke všemu mi vrátil i můj kůl, takže jsem věděla, že je to pravda a já to nedokázala. Jenže přeci existoval způsob, jak ho vrátit mezi živé a já během té akce udělala mnoho nebezpečných věcí, ale nakonec se díky Lisse Dimitrij přeci vrátil zpátky do svého těla a já si malovala růžovou budoucnost. Jenže on se zamiloval do ní a ona mu jeho lásku opětovala. Ještě jsem pár měsíců vydržela a strážila potom jejich děti, ale pak jsem utekla. Pár týdnů před mým útěkem si vzal můj otec mou matku a následně mě prohlásil za svou právoplatnou a jedinou dceru," dokončila jsem svůj příběh.

"Ty jsi ta Rose Hathaway?" zeptal se zvědavě a já kývla na souhlas. Kdo mě neznal před tím, než mě můj otec prohlásil za svou dceru, tak nevěděl, že jsem byla Hathaway, protože všechny mé papíry zdobilo jméno Mazur. I složky ve škole… Prostě se všechno změnilo.

"Má rodina si myslela, že jsi mrtvá. Vyprávěli mi o tobě, protože jsem o dva měsíce později přijel domů na takovou roční dovelenou a průběhu času se po Rose Hathaway slehla zem a místo toho se mluvilo o svatbě princezny Dragomir a bývalého strigoje Belikova. Má máma z toho nebyla nadšená a mé sestry už vůbec ne, a to nemluvím o babičce, které se zdálo být všechno jedno, a nakonec říkala, že nám přeci jen životy ještě zamícháš. Nejhorší na tom bylo, že jsme nevěděli, jak je možné, že je zase dhampýr, protože on se neobtěžoval ani zavolat."

Tak to je vrchol všeho! On se neozval ani vlastní rodině? Tak to si dokážu živě představit Jevu, jak nadává, a věřte, že u toho byste být nechtěli.

"A co vaše pouto?" zeptal se zvědavě Viktor.

"Nevím, jak je to možné, ale pouto zmizelo. Vím jistě, že jsem stále stínem políbenou, protože když chci, vidím duchy, ale pouto zkrátka zmizelo ve chvíli, kdy jsem ji začala tak silně nenávidět," odpověděla jsem a dolila nám víno.

"Stejně je to parchant… My dva jsme se nemuseli od chvíle, kdy jsme oba měli rozum. Když už jsme byli strážci a měli na pár dní volno, tak on byl doma, ale já tam nebyl a naopak. Já ho naposledy viděl před sedmy lety, a to jsme se minuli na ulici," řekl mi a tahle novinka mě upřímně překvapila. Victoria neřekla, že se nenávidějí.

"Proč se nenávidíte?" zeptala jsem se pro změnu já.

"Nejspíš mě nenávidí kvůli mému otci. Zatímco on měl za otce násilníka, tak já měl za otce moroje, který každý měsíc posílal peníze, dárky a dopisy. Nikdy jsem se nedozvěděl, kdo je můj pravý otec, ale měl mě rád," řekl mi.

"Měl?" Jen se smutně usmál a já pochopila. Jeho táta musí být mrtvý…

"Někdy si říkám, že ten život stojí za dvě věci," promluvila jsem po dobrých pěti minutách ticha. Viktor mě obdařil nechápavým úsměvem a já se musela usmát.

"Celý život nám do hlavy cpou, že oni mají přednost. Já byla smířená s tím, že budu strážkyní Lissy, ale pak se to všechno tak zamotalo, až jsem skončila tady jako jediný potomek Abeho Mazura. No nebylo by lepší být strážkyní?" Viktor se zasmál a dal mi za pravdu.

"Víš co? Skočím pro něco lepšího," oznámila jsem mu a došla do kuchyně, kde jsem z jedné skříňky popadla pravou ruskou vodku a skleničky. Když jsem došla zpátky, Viktor se znovu zasmál a mé srdce zase bušilo jako o závod… No do prdele…

"Jsi si tím jistá?" Za koho mě sakra má? Kdybych si tím nebyla jistá, tak to sem ani nenesu ne?

"Samozřejmě," odpověděla jsem mu a nalila nám každému. Viktor to do sebe kopl, jakoby to nic nebylo a já ho následovala. Jen tam byla menší změna. Já se začala šklebit, ale je to vlastně o zvyku, takže hurá další…

Pohled vypravěče

"Jsi krásná, víš o tom?" zeptal se Viktor Rose a ona se na něj usmála. Seděli těsně vedle sebe a dívali se do očí. Ona ho milovala, i když si to nechtěla přiznat a on miloval ji, ale věděl, že ona milovala jeho bratra, proto mu to připadalo nevhodné, i když ho nenáviděl. Jenže alkohol boří všechny zábrany…

"Myslíš?" zeptala se ona a on kývl na souhlas. Jejich hlavy se začali přibližovat. Už jen pár centimetrů a jejich rty se spojí v nádherný polibek. Tu malou vzdálenost překonal on a spojil jejich rty. Líbali se, ale mezi nimi byla touha a chtíč. On ji vzal do náruče a vynesl ji do jejího pokoje, kde pokračovali tam, co dole přerušili…

Mezitím u královského dvora - vypravěč

"Královno, řekněte mi, kde je Rose! Přeci si nemohla jen tak utéct a nechat tu svou práci," křičela Lissa na královnu.

"Vasiliso, Rosemarie není žádná strážkyně. Je Mazur a tím patří mezi velice vážené členy naší společnosti. Víš přece, že rodina Mazurova je někdy váženější než samotné královské rody a věř, že Rose už jen tak strážkyní nebude a pochybuji, že kdyby se k tomu přeci jen vrátila, tak by střežila tebe a tvou rodinu," oznámila jí královna a ona si odfrkla.

"Jenže já jsem princezna Dragomir." Královna si povzdechla a upila ze šálku svého čaje.

"Vasiliso, tvůj manžel a otec tvých dětí sice svolil, aby vaše děti nesli tvé příjmení a tím rozšiřovali tvůj rod, ale Rosemarie tohle přeci jen nemá zapotřebí, takže je trochu výš, než jsi ty samotná a možná by sis měla vzpomenout, kdo ti tolikrát zachránil život a kdo se za tebe obětoval. Pak možná přijdeš na to, proč Rosemarie odešla od dvora, přijala čestné místo v naší společnosti a žije si svůj životem." Na tohle neměla Lissa nic říct, proto bez jediného slova odešla, aby si mohla stěžovat svému manželovi…

***
Fíha... Tahle kapitola je nejdelší a má přes dva tisíce slov! Takže jestli mi oznámíte, že je krátká, tak vám jen sděluji, že je nejdeší v mém dosavadním životě...

A teď pár otázek na vás...

1) Co si myslíte o naší Lisse, která je opravdu mrcha?
2) Co si myslíte o hodné královně, která je dá se říct zatím na straně Rose?
3) Váš názor na Rose a Viktora...

Ta da da dá... Budu zlá a budu chtít komentáře... :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cassi-fanfantasy cassi-fanfantasy | E-mail | 9. září 2012 v 12:29 | Reagovat

1. Lissu jsem nikdy moc nemusela, takže jsem ráda, že tu z ní neděláš neviňátko.
2. Královna na straně Rose se mi líbí, jen tak dál.
3. Je sice trochu divný, že si Rose začala s Dimitrijovo bráchou, ale na druhou stranu proč by ne, aspoň bude nějaký vzrůšo, až se to Dimitrij dozví :-)

No, doufám, že další kapitola bude co nejdřív :-)

2 Ann Ann | 9. září 2012 v 12:55 | Reagovat

1. Lissu nemám ráda, jako mrcha mi sedí :D
2.Hodná královna.. Příjemná změna :)
3. Huuu Rose a Viktor? Jen takk dál! :D

3 mončička žuvačka mončička žuvačka | Web | 9. září 2012 v 13:12 | Reagovat

1. Nemám rada Lissu, takže som rada že tu vystupuje ako mrcha
2. Dobrá královná, divné ale fajn zmena
3. Rose a Viktor? Hm, to sa mi páči aj keď som si myslela že si nájde královského maroja a bude lady toto je lepšie :D  :D

4 Annie^^ Annie^^ | Web | 9. září 2012 v 14:22 | Reagovat

1. Lissa mi nikdy nebyla simpatická :D Takže ať je v klíídku mrcha
2. :D Rozhodně mě překvapila ;)
3. To se mi líbí  :D :D

5 Jasmine16 Jasmine16 | 9. září 2012 v 15:04 | Reagovat

1. Tady zjevně Lissu nikdo nemá rád a já musím souhlasit, takže s tím, že je to mrcha nemám žádný problém (konečně někdo odhalil její pravou tvář :-))
2. Co se týče hodné královny tak nějak nevím, moc mi to k ní nesedí, ale budiž...
3. Já ti nevím, dávat ju dohromady s dalším Belikovem, i když je jiný než ten první, mi nepřijde jako zrovna dobrý nápad, ale uvidím jak se to vyvrbí a třeba změním názor :-)

Jinak skvělá kapitolka :-)

6 Seléna Seléna | 9. září 2012 v 20:14 | Reagovat

odpovím jen na trojku....3 takže docela nahly zvratk Rose+ Vicktor..  a miluje jeho on ji... jen sedeli vypravěli apak se začali hned milovat .. trosku si přeskočila ty nejlepší části .. kdy se do sebe zakoukají....jinak skvělý vývoj situace....:-)

7 Peggie Peggie | Web | 10. září 2012 v 20:49 | Reagovat

1. Nemůžu uvěřit jaká je Lissa mrcha... To je prostě... strašné.
2. Královna... hm... Nepříjde mi (ikdyž to tak možná vypadá) že stojí celou váhou na straně Rose. Možná jí vadí, že začala poslední (teď už vlastně ne) z rodu Dragomirů chodit s dhampýrem. Jo to jí vadí. A proto chce trochu pomoct Rose (taky proto že se zná s jejím otcem...). Ale příjde mi jako nesmysl, že by zase nehrála na dvě strany takže těžko říct...
3. Rose a Viktor? Souhlasím. Když se na Rose Dimitrij vykašlal, tak přece může chodit s kým chce, klidně i s jeho bratrem :-)

8 Tessinka Tessinka | 10. září 2012 v 21:26 | Reagovat

Já nemůžu nic jiného nežs vámi všemi souhlasit :D ajinak úžasná kapitolka :D

9 Everline Everline | Web | 11. září 2012 v 17:38 | Reagovat

Já se ti chci moc omluvit, že jsem tu dlouho nebyla. A jasně, že beru i drabble a Twilight taky takže mi je klidně pošli na e-mail až budeš mít chvilku.
Teď ke kapče:
1. Lissa je opravdu šílená mrcha
2. Je to zvláštní, že tady najednou má královna Rose ráda. ale jinak jako v pohodě :))
3. Já jen souhlasím s Peggie. Dimitrij se na ni vybodnul, tak může být s kým chce :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2012~2013, ladyench.blog.cz - Zákaz kopírování!