Příprava ke kompletní rekonstrukci, další kapitola VB již brzy...

Sweet revenge - 6. kapitola

1. října 2012 v 21:04 | Lady Ench |  Sweet revenge
Jelikož mám docela dobrou náladu, tak sem dávám šestou kapitolu mé povídky Sweet revenge...


O tři dny později, New Vamp, byt novomanželů

Už to byly tři dny, co jsem se provdala za Viktora a co jsem se ráno probudila a nemohla tomu všemu uvěřit, ale naštěstí můj levý prsteníček zdobil prstýnek a ta vášnivá noc musela být skutečná. Bohužel jsme na místě naší svatby nemohli zůstat, a tak jsme se na druhý den vrátili zpátky do New Vamp jako novomanželé Belikovi. Jenže u mě to mělo menší háček, protože já jméno Belikov musela mít za pomlčkou kvůli původu, ale i tak jsem byla hrdá na mého manžela a novou rodinu, do které bohužel patřil i Dimitrij a Lissa. Ale oni už jsou minulost a já musím žít přítomností a budoucností. Vždyť kdyby mě tak hnusně nepodvedli, tak jsem se v životě nezamilovala do Viktora a nepoznala pravou lásku…

"Paní Belikov, nesu vám snídani," promluvil Viktor, který právě vešel do naší ložnice a položil přede mě tác s palačinkami a s pomerančovým džusem. No… Co víc si přát? Mít dokonalého muže, snídaně do postele a bezstarostný život.

"Pane Belikov, jestli mě bude takhle rozmazlovat, tak se vám za chvilku přestanu líbit." Teď jsem se rozhodovala mezi Viktorem a těmi úžasně vonícími palačinkami, ale nakonec jsem tác položila na zem a vrhla se na Viktora, kterého jsem začala vášnivě líbat - on na nic nečekal a začal mi polibky ochotně oplácet a já věděla, že neskončíme jenom u toho, protože Viktor mě vysvlékl z mé noční košilky a začal mě laskat po celém těle, ale to bych nemohla být já a můj osud, kdyby nezazvonil zvonek.

"Kdo zase oxiduje?" zeptala jsem naštvaně. Viktor se zasmál a šel otevřít, zatímco já na sebe hodila župan a vydala se za ním.

"Dopis je pro Rosemarii Mazur, nemohu vám ho jen tak dát a odejít, protože je od samotné královny," promluvil mě neznámý hlas a já si povzdechla.

"Rose Mazur je má žena, takže si myslím, že to nebude problém." Ach… Viktor byl tak bojácný, ale tohle má prohraný. Protože ten dhampýři poskok musel mít od královny přísné instrukce.

"Už jsem tady, přejete si?" zeptala jsem se - na mě až moc zostra.

"Královna vám posílá dopis, slečno Mazur."

"Jsem už paní a můžete mít dát ten dopis? Nemám na vás celý den." Ten poskok ztuhl, podal mi ten dopis a odešel. S povzdechem jsem zavřela dveře a šla se posadit k jídelnímu stolu, kde už seděl můj Viktor a se zájmem mě sledoval.

"Co může chtít?" zeptal se mě Viktor a já pokrčila rameny, i když mám pocit, že to nebude nic příjemného. Jenže obálku jsem otevřít musela, tak proč to pořád odkládat?

Z obálky vypadly dva papíry - jeden obyčejný, ten druhý spíše připomínal nějakou kartu a byl příliš zdobený, ale raději jsem šáhla po tom obyčejným, na kterém jsem rozeznala písmo královny…

Drahá Rosemarie,
překvapuješ mě čím dál víc, protože celý královský dvůr teď pouze mluví o tvé svatbě s neznámým mladíkem, což rozčílilo princeznu Vasilisu a jejího manžela. Nevím, co je pravdy na tom, že ten mladík je dhampýr, protože jak už jsem se zmínila, nikdo neví jeho jméno, ale tobě to rozhodně přidělalo starosti. Jsi Mazur a máš nějaké povinnosti tady u dvora a teď, když jsi vdaná žena, měla bys mi představit tvého manžela a nevidím jinou příležitost, než přijmout mé pozvání na každoroční ples, který se koná za týden, ale od tebe bych chtěla, abys přijela dřív a nějaký čas tu strávila.
S pozdravem královna.

To snad nemyslí vážně! Nevidím jediný důvod, proč bych tam měla jet, ale kdybych odmítla - je to pohrdání královnou, což by na mě uvrhlo docela dost špatné světlo. Já už se fakt na všechno vy… vybodnu. Chápu, že královský dvůr mluví o naší svatbě, protože i když jsem o ní nevěděla, tak byla velkolepá a slavili jsme hodně dlouho, ale nechápu, jak nemohou vědět, že jsem si vzala Viktora!

Dopis jsem složila a vložila zpátky do obálky, místo toho jsem se podívala na pozvánku, které hlásila, že tento rok se jedná o ples se škraboškami, což bylo aspoň malé plus pro mě, ale jak to vezme Viktor?

"Řekneš mi, co se děje, Rose?" zeptal se.

"Musíme ke dvoru na ples a já tě musím představit královně," odpověděla jsem mu a v jeho očích se mihlo tolik emocí, ale nakonec tam zůstal vztek a nechápavost.

"A proč bychom tam měli jezdit?" zeptal se trochu víc nahlas, než by nejspíš chtěl, ale mě to i tak rozčílilo.

"Protože když nepřijedeme, bude to pohrdání královnou, Viktore," oznámila jsem mu a já vycítila začínající hádku. No bezva! Tři dny jsme svoji a už se budeme hádat.

"A víš, že tam budou ti dva?! Pamatuješ si, co ti udělali?" křičel na mě Viktor a mně píchlo u srdce.

"Ne asi! Jsem tak blbá, že si nic nepamatuju, ale pak jsi přišel ty a já se z té bolesti vyléčila, ale ty mi to milerád teď připomínáš! A když už, tak se jedná o ples se škraboškami a dvůr je dost velký na to, abych je nepotkala! Ale jezdit nemusíš, já už si před královnou něco vymyslím!" Teď už jsem křičela i já, jenže já šla do ložnice, kde jsem bouchla dveřmi a šla si dát sprchu do koupelny. Vztek totiž vystřídala lítost a slzy si našly cestu ven…

Stála jsem před skříní jen ve spodním prádle a hledala něco, co bych si na sebe mohla obléct. Bylo sedm hodin večer - pro nás ráno a já měla v plánu vyrazit za místní morojkou, která prodávala šaty na různé příležitosti. Já budu potřebovat jedny plesové šaty a pak minimálně další oblečení na denní nošení, které musí být elegantní…

Nakonec jsem si oblékla obyčejné tmavé džíny, modrý top se zavazováním za krkem, dámské sako černé barvy a k tomu boty na docela vysokém podpatku stejné barvy jako je sako. Vlasy jsem si pro dnešek nechala rozpuštěné, protože se mi s nimi nechtělo nic dělat. A vlastně i s líčením jsem to nepřeháněla a pouze si rty přejela leskem.

Naposledy jsem se podívala do zrcadla, z postele popadla svou kabelku a seběhla schody zpátky do obývacího pokoje.
"Kam jdeš?" zeptal se zoufale Viktor, který pořád seděl na židli v kuchyni.

"Koupit si šaty, protože zítra dojíždím," odpověděla jsem a odešla z bytu. Přeci jen já tuhle hádku nezačala, takže to nebudu já, kdo se budu omlouvat, a jestli je takové manželství, tak to potěš koště…

"Dobrý den, přejete si?" zeptala se mladá morojka s úsměvem, když jsem vešla do jejího obchůdku v nejdražší čtvrti v tomto městě.

"Budu k vám zcela upřímná, zítra odlétám ke dvoru a potřebuji plesové šaty, ale taky oblečení na normální nošení," oznámila jsem jí a ona se na mě překvapeně podívala.

"Nevěděla jsem, že patříte k nám," řekla mi a já se na ni usmála. Vivian byla třicetiletá morojka, která nepatřila mezi královské ani do významné rodiny, ale i přesto měla respekt, protože její oblečení bylo snad nejlepší na světě.

" To nevadí, stejně už strážkyní nejsem," uklidnila jsem ji a ona se zase usmála.

"Nechci vyzvídat, ale jak se jmenujete?" zeptala se zvědavě.

"Rose Mazur," odpověděla jsem a ona se na mě chvíli dívala jako na blázna, ale pak zakroutila hlavou a přešla k plesovým šatům.

"Jakou barvu byste chtěla?"Tak to byla otázka. Nechtěla jsem barvu, která u mě byla typická, protože podle ní by mě mohl někdo poznat. Takže jsem ihned vyřadila fialovou a červenou.

"Budu k tomu potřebovat i škrabošku, tak aby to nějak ladilo. Hlavně ať to není fialová nebo červená." Vivian kývla na souhlas a po pěti minutách vytáhla bílý vak, který položila na bílou pohovku a rozepnula zip. Vytáhla z nich tmavě zelené šaty, které byly naprosto dokonalé. I když jsem zelenou nikdy moc nenosila, tak jsem věděla, že tyhle šaty jsou ty pravé ořechové.

"Líbí se vám?" zeptala se mě a já kývla na souhlas. Vivian mi ukázala kabinku a pomohla mi do šatů, které mi padly jako stvořené pro mě. Cítila jsem se jako princezna, což se mi líbilo.

"Určitě si je beru," oznámila jsem jí a ona se na mě usmála. To nejdůležitější bych měla, teď už jenom pár kostýmků, krátkých šatů a budu hotová…

Z obchodu jsem odjížděla o patnáct set dolarů chudší, protože jsem si ke všemu tomu oblečení koupila i boty a musela jsem uznat, že v každých šatech budu vypadat velmi elegantně, což mi vyhovuje. Nezapomněla jsem ani na černé rukavičky a škrabošku, protože na plese chci vypadat dokonale…

O dvacet minut později, byt Rose a Viktora

Otevřela jsem dveře od bytu a se všemi těmi vaky s oblečením zamířila do mé pracovny, kde jsem je uložila do jedné skříně, kterou jsem si tu nechala dovést. V celém bytě bylo ticho, takže jsem si myslela, že Viktor šel někam ven a já změnila názor a chtěla se mu omluvit za tu zbytečnou hádku, která se dnes odehrála. Přeci není normální, abychom se po třech dnech manželství hádali.

S povzdechem jsem si vyzula boty a vyběhla schody do naší ložnice, ale když jsem je otevřela, čekalo mě překvapení. Všude byly rozestavěny svíčky, z hifi věže linula tichá romantická melodie a postel byla zasypána okvětními lístky z růží. A v celé té nádheře stál Viktor s kyticí růži a sledoval mě zamilovaným pohledem.

"Rose, promiň za ten výbuch, já tě miluji a nechtěl jsem ti ublížit," promluvil a já věděla, že bude usmiřování…

Královský dvůr, pohled vypravěče

Princezna Vasilisa zuřila a její manžel to všechno jenom pozoroval. Lissa chodila po pokoji a snažila se pochopit, jak se mohla Rose vdát, aniž by o tom ona věděla. Doteď jí nedošlo, že Rose už nebude nikdy její strážkyně.

"Jak se mohla sakra vdát?" vykřikla Lissa po půl hodině ticha, které narušovalo jen klapot podpatků.

"Liss, miláčku, každý má přeci právo na štěstí," promluvil Dimitrij a Lissa si odfrkla.

"I moje strážkyně?" zeptala se klidněji.

"Liss, já tě ochráním, tak na co potřebuješ ji, když máš mě?" zeptal se jí, Lissa se usmála a políbila ho…

***
Opět pár otázek na vás...

1) Nebudu se ptáz na názor na Lissu, protože ten moc dobře vím, ale co říkáte na chování Dimky, který se vpodstatě na konci této kapitoly zastal Rose?
2) Co říkáte na dopis královny... Už je vám něco podezřelé?
3) Co byste řekli na to, že v příští kapitole bude ples a na něm dvě jisté události?
4) A poslední otázka... Váš názor na prozatimní průběh povídky plus vaše nápady, co by se mohlo stát?
A teď je řada na vás a poprosím o komentáře a zodpovězení otázek... Děkuji... ;)
Tadadadá... Budu zlá a budu chtít komentáře... :D
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jenny Jenny | 1. října 2012 v 21:31 | Reagovat

jé děkuju moc.. těším se na další a ted k otázkám .. 1. no dimitrij .. chtělo by hopleštit at si konečně uvědomí jaká je lissa hrozná mrcha a to zastání .. neberu ho vážně, nevim ale nepřipadá mi to duležité stejně je zaslepený a nevidí co je lissa ve skutečnosti zač.      .... 2. no je jasné že královna chce okouknout jejího novýho manžela a možná chce aby se rose vrátila zase spátky ke dvoru natrvalo, nebo tuší že si vzala viktora belinkova a chce ho ukázat dimitriovi a nebo chce aby rose se viděla s dimitrijem a lissou a chce ji ponížit.. možností je hodně.   ..... 3. jo to by bylo super, ikdyž nevim jaké události myslíš :D .... 4. průběh je vynikající a napadlo mě že by dimitrij konečně zjistil jaká lissa doopravdy je a prosil rose aby se k němu vrátila.. to by bylo hrubéé :D:D:D:D  jo a ten konec v té ložnici .. oo nehorázně romantické. . prostě krása ;-)  :-)

2 sissa sissa | 2. října 2012 v 7:33 | Reagovat

[1]: ja mám podobné názori ako Jenny
okrem tej štvorky 4: ja si myslím že keď Domko zistí za koho sa Rose vydala tak sa s ním pobije teraz ale neviem či preto že si vzal Rose alebo kvoli minulosti.....no nech je ako chce rýchlo ďalšiu kapču :-D  :-D  :-D  :-D

3 Terka ;) Terka ;) | E-mail | Web | 2. října 2012 v 17:02 | Reagovat

taky souhlasím s Jenny:) úžasný díl

4 Tessinka Tessinka | Web | 3. října 2012 v 6:57 | Reagovat

OMG naprosto úžasný já nemůžu nic než souhlasit s Jenny ale k těm průběhům jistých událostí mě napdalo že se třeba viktor s dimitriem poperou ..... prostě paráda jen moc nesedí že by si rose koupila kostýmky :D prostě ji pořád vidím v džínech a tílku :D ale je to můj názor

5 Peggie Peggie | Web | 3. října 2012 v 17:41 | Reagovat

luxus kapitola!
1. je to parchant, co chceš víc? :D
2. mě už je to podezdřelé od začátku... nevím no...
3. jo, ples a konečně se setkají s těma dvěma! na to se těším, takže honem honem!!
4. vyjímečně mě nic nenapadá... :D

6 lady Katysek lady Katysek | Web | 3. října 2012 v 22:19 | Reagovat

Ha ! :D Paráda ! :D
1. .. noo.Je to debil- sexy debil :D Ale, že se zastával Rose mi nesedí, uvidíme, co se z toho vyklube :D
2. Kapitola je podezřelá sama o sobě, takže :D
3. Dvě jisté události ... :D Určitě se potkají s Liss a Dimkou :D A královna je přede všemi představí ? :D
4. Zatím je to paráda :D V hlavě mám vymeteno, takže smůla :D

7 Tessinka Tessinka | Web | 7. října 2012 v 19:37 | Reagovat

Honem honem další kapitolku :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2012~2013, ladyench.blog.cz - Zákaz kopírování!