Příprava ke kompletní rekonstrukci, další kapitola VB již brzy...

Sweet revenge - 8. kapitola

18. října 2012 v 15:52 | Lady Ench |  Sweet revenge
Jeden ples dokáže změnit spoustu věcí, ale dokáže změnit jedna hádka, jedno shledání? To se právě dnes dočtete v osmé kapitoly SR, ve které se vyřeší jedna vážná situace, která nidky nebyla v plánu, ale vy čtenáři mi dáváte nápady, které já ráda používám... Porot se pohodlně usaďte a snad příjemné čtení...


Rose

Když jsemse ráno probudila sama v obrovské posteli, pocítila jsem obrovskou bolest na břiše. Nejdříve jsem se vyděsila, jenže pak mi došlo, co se stalo na tom plese a mnou projela vlna vzteku a zklamání. Doufala jsem, že to byl jen špatný sen, ale ta bolest mě utvrdila o opaku. Kéž bych aspoň věděla, kdo to udělal…

"Jak ses vyspala?" zeptal se přeslazeným tónem Viktor a já si odfrkla. Co jsem včera viděla Dimitrije a jsem zátky při vědomí, začínám mít pochyby o mně a Viktorovi. Sakra, Rose! Vždyť Viktora miluju a on miluje mě, tak proč stále myslím na Dimitrije? Vím, že to byla moje první obrovská láska, které jsem se poddala, ale on mě zradil. Jenže co když Viktor byla jen náplast? Tak už dost!

"Jak myslíš?" odpověděla jsem mu otázkou a on se zamračil. Povzdechla jsem si a vyhrabala se z postele, ze skříně jsem popadla nějaké oblečení a zmizela na dvacet minut v koupelně, kde jsem ze sebe udělala člověka a dnes si dovolila vzít něco ve stylu mého starého já - takže tmavší upnuté džíny, bílé tílko a kožená bundička. Jak mi tohle chybělo. Ty dny strávené na akademii, kdy jsem byla studentkou - vím, že jsem měla vždy nějaké nástrahy, ale kdybych je vymazala, měla bych perfektní život.

"Proč jsi na mě naštvaná?" zeptal se, když jsem se vrátila do pokoje a já se musela zasmát.

"Řekněme, že ses popral přede všemi se svým bratrem a s mým bývalým, jeden z vás mi dal takou ránu, že to pekelně bolí a ty se ještě tak blbě ptáš?" Možná to bylo ode mě hrozné a drsné, ale neměla jsem náladu a už vůbec jsem neměla náladu se tady vybavovat se svým manželem. S manželem… Zní to děsivě a já nechápu, co jsem to udělala. Co jsme tady u dvora, kde je maximální ochrana, jsem nervózní a pochybuji nad svými činy.

"Tak jsi dostala ránu - ta se ti zahojí. Ale co budeš dělat s Lissou a Dimitrijem?!" řval na mě a mně přetékal ten dobře hlídaný pohárek trpělivosti.

"Co je ti kurva do toho?! Já jsem dospělá a dokážu se o sebe postarat sama. Myslela jsem, že jsme manželé, ale víš co? Poslední dobou pochybuji o tom, že jsem udělala dobře, když jsem si tě vzala." S tím jsem odešla z pokoje a doufala, že nenarazím na žádného známého, protože to už bych dnes nemusela přežít. Má mysl se ubírala směrem, kterým měla vždycky. Měla jsem být strážkyní, protože kvůli tomu jsem celý život dřela. Měla jsem být s Dimkou, protože on byl můj první. Měla jsem být strážkyní Lissy, protože pro to jsem byla určena. Místo toho jsem se stala Mazur, vdala jsem se za Belikova, ale ne za toho vysněného a strážkyní Lissy taky v životě nebudu, protože ji nenávidím! Proč je život tak nespravedlivý? Proč zkrátka nemůžu mít normální život strážkyně? Protože jsem jiná. Stále stínem políbená, i když jsem pouto potlačila. Do doby mé smrti budu vídat duchy, budu mít nátlak v hlavě, který bude chtít znovu navázat pouto a hlavně budu vždycky vědět o strigojích dřív, než kdokoliv jiný.

"Princezna Vasilisa si vás žádá do jejího salónku," promluvil strážce, kterého jsem viděla od vidění ještě z dob, kdy jsem tady byla jako studentka. Kéž bych mohla vrátit ty staré dobré časy. Kéž bych moha začít znova…

"A stane se něco, když nepřijdu?" zeptala jsem se a on se očividně zarazil. V tuto chvíli jsem nebyla ve stavu, kdy můžu čelit Lisse. Byla jsem opět na pokraji svých sil a neustále připomínání, že musím být silná, bylo k ničemu.

"Já nevím, co se stane, ale když princezna Vasilisa nedostane, co chce, tak zuří," odpověděl mi a já si povzdechla. Přeci nebudu dělat peklo nebohému strážci, který pouze vyřizuje vzkaz.

"Kde má princezna Vasilisa salónek?" zeptala jsem se a na něm bylo vidět, že si oddychl. Kývl na mě a vedl mě skoro přes celý palác, než jsme došli k dvoukřídlým dveřím, které mi otevřel, a já vešla do pekla. I když i peklo by bylo lepší, než tohle setkání…

"Můžeš mi laskavě říct, co znamenal ten dopis? A proč jsi vlastně utekla jako zbabělec?!" řvala na mě, ale já chci zůstat klidná. Co zmůže princezna s éterem na dhampýrku, která je vycvičená k boji a éter na ní nepůsobí? Vůbec nic! Proto chci zůstat stínem políbenou, protože tak na mě nepůsobí éter a kdybych chtěla, nepůsobí ani na někoho mně blízkému.

"Princezno Vasiliso, proč ten vztek? Dopis? To byly řádky napsané ženou, která byla na dně, a byly pravdivé. To že jsem si dovolila odejít za lepším - nepovažuji za útěk." Byla jsem klidná, podivně klidná. Bavilo mě hrát tuhle hru, kdy já jsem klidnější a nenechám se rozčílit ničím ani nikým.

"Nebyla to pravda! Ty jsi mi musela nechat to, co chci, protože já jsem tady princezna a ty? Ty jsi obyčejná krvavá děvka!" křičela dál a já přemýšlela, proč mě nazvala krvavou děvkou. Vždyť já vím pouze o dvou osobách, které mi pili krev, a to byla Lissa a Dimitrij za doby, kdy byl strigojem.

"Krvavá děvka? Neřekla bych, princezno. Jestli se to k vám ještě nedostalo, tak jsem dcera Abeho Mazura a ten má někdy mnohem větší moc, než jakýkoliv jiný královský moroj. Nemám pravdu?" Zuřila, bylo to na ní vidět a já se v duchu smála nad tím, jak dokážu být klidná.

"Lisso, to by stačilo," promluvil muž, který právě vešel do místnosti. Muž, kterého jsem milovala a část mého já stále milovat bude. Dimitrij Belikov právě vešel a já ucítila nátlak v hlavě. Pouto se opět chtělo obnovit, ale to raději zemřu, než abych ho měla obnovit. Ale jestli cítím ten tlak, Lissa používá svou moc, a jelikož ví, že na mě nefunguje, tak ho musí používat na Dimku. Sakra… Co se tady děje?

Nejdříve se mě zastane, pak cítím potlačené pouto, což znamená, že Lissa použila éter a nakonec se i výraz Dimitrije změní na rozzuřený. Což znamená jediné… Dimitrij Belikov je pod nátlakem!

"Princezno Vasiliso, myslíte, že nepoznám, kdy používáte éter a kdy ne? Možná jste zapomněla, ale kdysi jste mi zachránila život, a i když jsem pouto potlačila, tak jsem stále stínem políbenou," promluvila se a já u ní viděla zděšení. Proč mi intuice říká, že Dimitrij tohle nechce? A už vůbec nevím, co mě vedlo k činu, že jsem blokla Dimitrijovi mysl a tím se odpoutal z moci Lissy.

"Rozo," zašeptal Dimitrij a mně se vrátily vzpomínky. Ale já teď musím být silná, protože jsem v zapeklité situaci. V našem pokoji je můj manžel, kterým si nejsem jistá. Tady je moje bývalá nejlepší kamarádka a mezi námi je muž, který mi změnil život od základu… Do čeho jsem se to zase dostala?

Pohled vypravěče

Rose splnila úkol, který jí byl předurčen, ale stále je tu mnoho otazníků. Zachránila sice Dimitrije ze spárů Lissy. Ale co Viktor? Její manžel, který se začíná vybarvovat. A hraje v jejich vztahu opravdu láska a hádka bylo jen selhání? Nebo Viktor všechno hraje, aby získal něco, po čem touží? A co vztah mezi Dimkou a Rose? Co děti Lissy a Dimky? A i to není všechno, protože královna Taťána se rozhodla učinit krok, které změní dějiny. Rozhodla se odstoupit od vladaření a ona sama si určí kandidáty na její místo…

Sama nevím, jak to všechno dopadne, ale jedno vím jistě. Už nikdy nebude nic jako dřív…

Rose splnila své poslání a my už teď víme, že Dimitrij nemiluje Lissu. Přeci byste si nemysleli, že nechám Lissu s Dimkou? Nikdy! Ale teď je otázka na možný troúhelník. Viktor - Rose - Dimitrij. Předem upozorňuji, že mám napsanou poslední kapitolu - pouze mám ještě vyplnit prostředek, i když i ta poslední kapitola se dá smáznout...
Takže komentujte, já se bduu snažit psát, protože tato kapitola byla zlomová...
1) Piště názory na to, co udělal Rose s Dimkou + Jaký měla důvod Lissa, aby tohle udělala...
A teĎ už je řada na vás, aby ste napsali nějaký ten koment... ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Selené Selené | Web | 18. října 2012 v 16:04 | Reagovat

no wow.. tak tohle je nečekané ja tu lissu opravdu nenavdidim, ale to je dobry to uz mam od Lussyndy ajejich povidek aty mi to tady s Lissou zase potvrujes.. sakra.. jak ma clovek psat o VA kdyz kolem neho jsou zle lissy aja mam tu hodnou:D no reknete.. to je nefer.. takhle s usudkem mrchy ji tezko bduu psat jako hodnou morojku

2 cassi-fanfantasy cassi-fanfantasy | E-mail | 18. října 2012 v 17:18 | Reagovat

To je hrozný, nejdřív se smířim s tím, že Rose je s Victorem a ty mi teď do toho znova nacpeš Dimitrije. Teď mám zmatek v tom, koho chci s Rose...

3 SuperCrazy7 SuperCrazy7 | Web | 18. října 2012 v 17:28 | Reagovat

Nooo, tak jsem přečetla celou povídku, a mohu říct je NÁDHERNÁ !!!!  Jukni na můj blog taky píšu povídku o VA. :-)
Ale moje Rose je Strigojka :-)

4 ladyench ladyench | E-mail | Web | 18. října 2012 v 17:35 | Reagovat

[2]: Chápu, že ti to třeba vadí, ale já teď nevím, co si mám o tom myslet. Oni tu jsou jen tři možnosti. BuĎ bude V+R nebo D+R, ale taky Rose může nakone cpro dobro všech skončit sama. A věř mi, že vztahy za chvilku budou asi vedlejší, protože královna si vybere kandidáty a s popisu povídku vyplívá, že mezi němi budou Rose a Lissa. Ale jak zní moje motto? Není to tak, jak to na první pohled vypadá, protože já hraju s touhle povídkou hru, ve které může být vítěz jenom jeden... ;)

5 Anéž. Anéž. | E-mail | Web | 18. října 2012 v 18:03 | Reagovat

No teda..Právě jsem dočetla úplně všechny tvé kapitoly a PÁNI! Opravdu píšeš skvěle. Už teď budu na tvůj blog chodit každý den a sledovat, jestli nepřibyla další kapitola. :D

6 Tessinka Tessinka | 18. října 2012 v 18:49 | Reagovat

opakuji :D jsem astmatik :D tohle mi nedělěj už jsem běžela pro inhalátor .... :D myslím že R skončí s D a V skončí s L :D no bylo by to pěkně zamotaný :D

7 cassi-fanfantasy cassi-fanfantasy | E-mail | 18. října 2012 v 20:23 | Reagovat

[4]: nevadí, ale mam pak infarktový stavy...budeš mě mít na svědomí, až to semnou klepne :-D

8 sissa sissa | 18. října 2012 v 22:04 | Reagovat

No konečne sa Dimitri spamätal som rada že si ho dala tak aby bol dobrý lebo podla mna sa stale viac hodi k Rose ako Viktor a som zvedavá na pokračovanie rychlo dalsi kapču :-D  :-D  :-D  :-D

9 Peggie Peggie | E-mail | Web | 19. října 2012 v 14:22 | Reagovat

konečně! už sem s bála, že Lissu s dimitrijem fakt necháš! jo, viktor ať vypadne, stejně je divný, rose bude s dimitrijem... Proč to Lissa udělala? Hm... tak to nevím... že by chtěla hezký děti? :D

10 lady Katysek lady Katysek | Web | 19. října 2012 v 15:49 | Reagovat

Teď bych tě nejradši uškrtila !
Nejdřív teda Rose a Dimku 'oddělíš' [:D], potom si Rose vezme Viktora a teď, že byl pod nátlakem.Sakra, mě z tebe jebne !
Když už jsi to tak hezky domotala, tak čekám, že budou aspoň R&D spolu !! :D

11 Mufii Mufii | Web | 20. října 2012 v 14:46 | Reagovat

Já TVD popravdě nejdřív četla, pak jsem objevila seriál, který už měl natočenou celou první řadu, takže se mi líbil hned od začátku. Protože zfilmování knížky mě vždycky dostane :D Ale teď, jak porovnám první a čtvrtou sérii, musím uznat, že čím dál lepší! :)

12 mončička žuvačka mončička žuvačka | Web | 20. října 2012 v 16:04 | Reagovat

[1]: Tak z nej urob mrchu aj vo svojej poviedke :-D  ;-)

13 Tessinka Tessinka | Web | 20. října 2012 v 18:32 | Reagovat

kdy nám dáš další kapitolku ??

14 Wer. Wer. | 21. října 2012 v 22:12 | Reagovat

Wow! :)) Bezva! Lissa už nebude s Dimitrijem! :)) Jupí :D
....Teď bych tam šupla nějakej románek s Dimkou :) :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2012~2013, ladyench.blog.cz - Zákaz kopírování!