Příprava ke kompletní rekonstrukci, další kapitola VB již brzy...

Sweet revenge - 9. kapitola

24. října 2012 v 23:43 | Lady Ench |  Sweet revenge
Je tu 9. kapitola a začíná to být zajímavé... ;) Tak snad příjemné čtení...


Seděla jsem na jedné židli a hypnotizovala pódium, které tu bylo postaveno během dvou hodin. Královna totiž svolala schůzi, které jsem se měla zúčastnit i já. Byla to první oficiální akce v mém novém životě, protože těch pár oslav a večírků nepočítám. Ale teď mi spíše hlavou létaly myšlenky na Lissu, Dimitrije a Viktora. Hned po tom, co jsem blokla Dimitrijovi mysl, začali na sebe řvát a kdyby nepřišel strážce oznámit, že se uskuteční tato schůze, nejspíš by na sebe stále řvali a možná by se i Dimitrij neudržel. A do toho všeho zmatku se přimotal i Viktor, který má blbé narážky a teď naštěstí není v této místnosti, protože bych se na něj nejspíš vrhla já.

"Děkuji, že jste se tu sešli a jelikož nemám ráda protahování věcí, tak půjdu rovnou k věci," promluvila královna a já zbystřila, protože mě zajímalo, co se bude dít.

"Vládnu už spoustu let, a proto já královna Taťána oznamuji, že jsem se vzdala trůnu." Nemohla jsem tomu uvěřit. To je snad poprvé za celou historii morojů, kdy panovník odstupuje od trůnu. Sálem to šumělo, nikdo tomu nemohl uvěřit, protože si každý myslel, že královna Taťána bude vládnout do své smrti. A lhala bych, kdybych řekla, že já si to nemyslela. A s jakou lehkostí to pronesla, jakoby oznamovala, že bude venku pršet. Nechápala jsem to a snad to pochopit ani nechci.

"Ticho!" zahřměl její hlas a všichni rázem ztichli. Každý chtěl slyšet odůvodnění, ale královna se k tomu neměla…

"Nebudu vám vyprávět, proč činím tento krok, ale povím vám jedno. Volby na novou královnu budou jiné, protože já sama jsem si vybrala tři kandidátky, které mají na to, aby se staly královnou a aby vládly dlouhou řadu let." Teď jsem si byla na sto procent jistá, že jednou kandidátkou bude Lissa, protože královna ji měla v oblibě.

"A proč jste nevybrala muže!" vykřikl někdo v sále a já se raději ani neotáčela.

"Lorde Zeklosi, proč by měl vládnout opět muž? Já byla pátá královna v dějinách, tak proč by teď nemohla být éra královen?" opáčila královna a lord Zeklos na to neměl co říct, protože už nepromluvil.

"A teď už je čas na vyhlášení kandidátek, protože na to všichni netrpělivě čekáte, a proto bych k sobě chtěla pozvat hraběnku Elizabeth Contu, která mě přesvědčila svým chováním, charisma a ochotou pomáhat druhým." Sálem se rozezněl tleskot a překvapená hraběnka došla ke královně. Tohle jsem nečekala. Myslela jsem, že určí někoho z mocnější rodiny.

"Teď bych chtěla poprosit princeznu Vasilisu Dragomir, aby se k nám připojila. Zůstala na dlouhý čas jako poslední členka své rodiny a i přes to všechno se nevzdala a byla ochotna pomáhat druhým." To určitě! Podrazila strážkyni, která ji brala jako vlastní sestru. Z neznámých důvodů ovlivnila muže jejich snů. Takže ona a pomáhat lidem? To určitě! Ale Lissa se samozřejmě postavila, dělala jak je dojatá a já si připadala jako na vyhlášení nějaké soutěže krásy. Ještě by mohla začít mávat a dělat, že pláče dojetím a mě by nejspíš odvezli se záchvatem smíchu.

"A poslední kandidátka je žena, která sice není z královské rodiny, ale patří do významné rodiny. Mnohokrát ukázala svou nebojácnost a odhodlanost, a proto bych chtěla poprosit Rosemarii Mazur, aby se dostavila k nám a doplnila trojici kandidátek," promluvila královna a mě rázem humor přešel. Teď buď spím, nebo si královna dělá vyloženě prdel. Já přeci nemůžu být kandidátka na královnu, ale kdyby to opravdu byla pravda - znamenalo by to, že bych dostala šanci se pomstít. Pomstít se za všechnu tu bolest, kterou mi způsobila. Ale chci to? Vždyť můžu v prvním kole vypadnout, ale teď musím přinutit své tělo k pohybu a dostat se na pódium…

O necelou hodinu později, pokoj Viktora a Rose

Stále jsem tomu nemohla věřit. Vlastně ani nevím, co jsem dělala tu necelou hodinku, než jsem se dostala zpátky do pokoje, kde jsem byla zase sama. Jenže mi to bylo jedno. Viktor mi byl najednou tak vzdálený. Připadalo mi, že se o mě vůbec nezajímá, protože se stále ptal jen na dvě osoby - Lissu a Dimku. Jakoby mu šlo jen o ty dva.

"Kde jsem byla?" vyrušil mě jeho hlas.

"Nedělej, že o ničem nevíš," promluvila jsem a on se usmál. Samozřejmě to věděl, vždyť je u dvora. Tady se drby šíří příliš rychle, a když jde o kandidátky na královnu - věřím, že už to vědí všichni.

"Ty chceš být královnou?" zeptal se a já teď nejspíš vypadala jako tele po první ráně.

"A co když jo?" opáčila jsem mu. Co to se mnou sakra je? Kde je ta klidná Rose? Já bych to řekla, ale nechci být sprostá. Povzdechla jsem si a přešla k Viktorovi, protože mě nebavilo se tady hádat přes celý pokoj.

"Když myslíš." No prrr, hošánku! Tady mi něco nehraje. Byl nějaký jiný, knoflíčky u košile měl špatně zapnutý, a když jsem ho prozkoumala blíž - zjistila jsem, že má na krku cucflek! To si snad dělá prdel!

"S kým jsi byl?!" Teď už jsem opravdu křičela a nedivila bych se, kdyby to slyšeli až v Turecku. Nevím, kdo mi tady před pár dny sliboval věrnost, ale popravdě? Mám sto chutí mu nakopat tu jeho sexy zadnici!

"S kým bych byl?" A ještě ze sebe dělá debila. Tak to už je trošku moc. Jestli si myslí, že mě bude tahat za nos, tak je úplně mimo realitu a nezná mě.

"Nejsem slepá, Viktore! Vidím moc dobře," řekla jsem už poněkud klidněji a mu všechno došlo. V jeho očích se mihlo tolik emocí, ale neviděla jsem v nich ani provinění ani lásku…

"Už ti to došlo? Potřeboval jsem se dostat ke dvoru jako někdo víc, než obyčejný strážce a po domluvě s mojí pravou láskou jsem si vybral tebe," pomluvil a moje ruka vystřelila rychlostí blesku a pleskla o jeho prolhaný ksicht. Jak jsem takového hňupa mohla milovat? Už vím. Byla jsem sama, zrazená a mé srdce toužila po náplasti a Viktor byl skvělá náhražka… Jenže mé srdce si vzal někdo jiný a dotyčnému navždy zůstane.

Pohled vypravěče

Čtyři osoby, jedna zápletka a žádné řešení. Na jedné straně je tu Rose, která si v životě protrpěla spoustu věcí a teprve teď si uvědomila, že může milovat jen jediného muže. Jen za jediného muže je ochotna riskovat a obětovat vlastní život, ale blíží se boj. Boj o královnu morojského světa…

Naproti ní stojí zákeřná mrcha, která skrývá spoustu tajemství, které vyjdou napovrch. Jenže Lissa ví, že vždy dostane to, po čem touží a teď je její prioritou stát se královnou morojského světa.

A mezi nimi jsou dva strážci, dva bratři, kteří se z celého srdce nenávidí. Viktor - na první pohled milující manžel, ale na ten druhý je to stejný hajzl jako Lissa, s kterou má mnoho společného a šlo mu jen o jediné - stát se slavným a uctívaným členem morojské společnosti.

Zato Dimitrij je přesný opak. Kdyby nebyl pod mocí éteru, nikdy by neopustil ženu svého života. Svou Rozu, kterou stále miluje, i když to tak dlouhou dobu nevěděl. Vždyť neuvažoval jako on, s jeho myslí si bylo zahráváno…

Další - devátá - kapitola je za námi a my se konečně dozvěděli dva důležité informace. Kandidátky na královnu a hlavně to, jaký je Viktor šmejd. Možná je už některým jasné, jak to skončí párově. Ale řeknu vám jedno, boj o královnu nebude takový jaký si myslíte. Bude to drsné, mezi tím bude rozvod možná dva rozvody a šokující informace a fakta...
A jelikož odjídím a do neděle tu nebduu, tak byste mohli zopakovat komentářový výkon u minulé kapitoly...
Takže vás prosím o komentáře, prootže mi dodávají energii - Vaše Lady Ench
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cassi-fanfantasy cassi-fanfantasy | E-mail | 25. října 2012 v 6:29 | Reagovat

tak honem další, jsem moooc zvědavá :-)

2 Annie^^ Annie^^ | Web | 25. října 2012 v 11:57 | Reagovat

Južíš, to je prachant :D.
Tak to je sexy, bude/budou rozvody! :DD Těším se! ;D

3 Seléna Seléna | 25. října 2012 v 11:58 | Reagovat

skvěla kapitolka tak si uží do neděle prázdiny ave středu budem čekat na další díle. když bude dřív tím lépe..:-)

4 Peggie Peggie | E-mail | Web | 25. října 2012 v 11:59 | Reagovat

wow! nic jiného mě nenapadá! :D super!!

5 Jasmine16 Jasmine16 | 25. října 2012 v 12:55 | Reagovat

Úžasné :-D ...

6 lady Katysek lady Katysek | Web | 25. října 2012 v 14:47 | Reagovat

Já toho bastarda trefím ! :D Ale na druhou stranu jsem ráda :D Kdyby jednu od Rose ještě schytala ta čubka Lissa, byla by to paráda ! :D

7 cassi-fanfantasy cassi-fanfantasy | E-mail | 25. října 2012 v 16:21 | Reagovat

[6]: Souhlasim, to by byla opravdu paráda :-)

8 Tessinka Tessinka | Web | 25. října 2012 v 20:23 | Reagovat

Wow :D zabiju Viktora toho,toho..... je tu nějaké výstižné slovo ???? :D TAky souhlasím s tím aby jednu vrazila i Lisse :D no možná by za to šla na pár dní sedět ale stálo by to zato ne ??? :D

9 sissa sissa | 25. října 2012 v 22:47 | Reagovat

WAu tak toto je niečo úžasná kapitola
[2]: súhlas s tebou je to parchant :-)  :-)

10 mončička žuvačka mončička žuvačka | Web | 27. října 2012 v 18:55 | Reagovat

Uf-f, ja by som Viktora magora zabila :-!
Prvé čo mi napadlo keď som túto časť dočítala bolo, že Viktorova pravá láska je Lissa a keďže sa k Rose potreboval nejako dostať Lissa ovlivnila Dimku aj keď keby sa chcel na dvere ukázať na dvore oko viac stačilo by mu zobrať si Lissu, hm... je to také komplikované! Rýchlo ďaľšiu :-x

11 Jenny Jenny | 27. října 2012 v 19:31 | Reagovat

wooow tak to bylo úžasné! .. ten viktor je strašný hajzl, zajímalo by mě k kdo je to ta jeho "pravá láska" ??? ani bych se nedivila, kdyby to byla Lissa :D  :D  :D  :-D  :-D  a narozvody se těším! :D a doufám že budou brzy! :D jo a vážně by Rose měla té mrše Lisse pořádně vrazit! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2012~2013, ladyench.blog.cz - Zákaz kopírování!