Příprava ke kompletní rekonstrukci, další kapitola VB již brzy...

Sweet revenge - 11. kapitola

9. listopadu 2012 v 17:30 | Lady Ench |  Sweet revenge
Kapitola je sice kratší, ale už mám polovinu 12. kapitoly napsanou, takže by mohla být klidně v pondělí, když bude dostatek komentářů... ;) Doufám, že se bude aspoň trochu líbit... ;)


Seděla jsem v křesle a sledovala Dimitrije. Vypadal tak nevinně, když spal a já se aspoň mohla ponořit do svých myšlenek. Už to byl týden od dvou událostí. Stále se neuskutečnilo druhé kolo pro volbu královny, ale to mě nezajímá, protože já mám svého Dimitrije. Mám ho zpátky a už mi ho nikdy nikdo nevezme. Ten týden změnil můj život k nepoznání - zase. Už si začínám uvědomovat věci, na které jsem dřív nepřišla a začínám se cítit mnohem líp, než kdysi. Vždyť já i Dimitrij jsme rozvedení lidé a snažíme se vyrovnat s minulostí. S minulostí, které k nám nebyla milosrdná, spíše naopak. Nechápu, jak Lissa mohla použít éter na Dimku a donutit ho, aby si myslel, že děti jsou jeho. Bolelo ho to a věřím, že stále bolí, protože se mnou mít děti nikdy nebude…

Nechápu tu nespravedlivost, která v našem světě existuje. Nechápu, proč dva dhampýři nemohou mít spolu děti. Vždyť jen tento fakt způsobil, že dhampýrských párů moc není, protože skoro každá žena chce děti. I já bych si je přála. Ne sice hned, ale za takových pět let určitě. Musí to být krásný pocit, chovat v náruči vlastní dítě, které na vás kouká očima vaší lásky. Povzdechla jsem si a vstala z křesla, abych se mohla jít převléct. Máme dneska v plánu jít s Dimitrijem trénovat, protože jsme se oba shodli, že jsme moc zlenivěli.

"Kam jdeš?" promluvil hlas s ruským přízvukem, za kterým jsem se hned otočila. Dimitrij seděl v posteli a sledoval mě svýma pronikavýma očima. Jen stojím u skříně a on si hned myslí, že mu utíkám? Pche!
"Chtěli jsme jít trénovat," odpověděla jsem a ze skříně vyhodila jeho černé tepláky, bílé tílko a mikinu. Jeho oblečení jsem po něm hodila a on pochopil. Zvedl se a vydal se do koupelny, ale když už byl u dveří, zase se vrátil a přešel rovnou ke mně.

"Dobré ráno, Roza," zašeptal mi do ucha a políbil mě do vlasů. Než jsem stačila zareagovat, zmizel v koupelně. Musela jsem se usmát, protože to jinak nejde. Já sama jsem ze skříně vytáhla šedé tepláky, modré triko a na to hodila šedou mikinu, které se k mé smůle oblíkala přes hlavu, takže pracně udělaný culík, jsem musela dělat znovu.

"Můžeme jít," oznámil mi Dimitrij, když vylezl ze sprchy a ke mně dolehla vůně jeho kolínské, kterou jsem tak milovala. S úsměvem jsem kývla a vyšla ze dveří, on zamknul a vydal se hned za mnou.

"Jak dlouho jsi netrénovala?" zeptal se zvědavě a já se musela zamyslet. Sice jsem chodívala běhat, ale opravdový strážcovský trénink jsem nezažila dobré čtyři měsíce, což je dost dlouhá doba.

"Plus mínus čtyři měsíce, soudruhu," promluvila jsem a on se zašklebil. Takhle jsem mu dlouho neřekla, možná je to tím, že teď si připadám jako studentka akademie sv. Vladimíra. Připadám si jako ten den, kdy mi srazil mé ego. Doufala jsem, že po dvou letech neztratím kondičku a budu umět bojovat, ale šeredně jsem se spletla a on toho využil.

"Já minimálně rok a půl," oznámil mi a já se v duchu musela zasmát. To je snad poprvé a možná i naposledy, kdy jsem na tom byla nejspíš líp. I když co já vím. Já můžu věřit i tomu, že je pořád stejně úžasný…

Když jsme si udělali menší protahovací cviky v tělocvičně, která tu naštěstí byla, vytáhli jsme žíněnky, na kterých jsme zaujali bojovný postoj. Kroužili jsme kolem sebe a nikdo nechtěl zaútočit. Popravdě jsem se bála, že mě okamžitě "zabije".

"Bojíš se?" zeptal se a já se zasmála. Přeci nedám najevo svůj strach, své obavy…

"Tebe? Nikdy!" Na tohle se zasmál a udělal rychlý výpad, ale i já byla rychlá a stačila jsem uhnout. Jenže teď už jsme kolem sebe nekroužili, ale konečně jsme začali bojovat. Dimitrij se rychle dostal do své kůže, což nechápu, když rok a půl netrénoval. Ale co se divím, když je to ruský bůh!

"Nedáváš pozor," poučil mě, když mě přišpendlil k zemi. Pche!

"Víš, že bych teď mohla použít loket jako tenkrát?" zeptala jsem se ho a on se zasmál.

"Ale to neuděláš." Ten si věří, ale má pravdu. Proč ho mlátit? Aby měl modřinu na obličeji a každý se divil, co dělal? Ne - to opravdu nemám za potřebí. Už tak kolují pomluvy snad v celém morojském světě. A jediný, kdo se to snaží mírnit, jsou moji rodiče a rodina Dimitrije, která i když po telefonu všechno pochopila a moje máma s tátou chtěli přijet a zabít Viktora. To vlastně jenom máma, táta ho chtěl pořádně mučit.

"Posílá mě královna, abych vám vyřídil, že za tři hodiny začíná druhé kolo, které se bude konat v síni a bude to proslov k radě," promluvil strážce, který sem vtrhl, aby mi oznámil tuhle nepříjemnou informaci. Ano, nepříjemnou. Měla jsem celý týden na to, abych o tom všem přemýšlela a došla jsem k překvapujícím závěrům. Ale můžu to teď vzdát, když jsem blízko cíle? Nemůžu!

"Děkuji za vyřízení, můžete jít," řekla jsem mu a zvedla se ze země. Dimitrij mě sledoval a já se pokusila o úsměv, když to vypadal spíše jako nějaký škleb.

"Udělej pro mě prosím laskavost a teď tři hodiny nechoď k nám, ale až odejdu, zbyl nám prosím nějaké věci a počkej prosím v autě před hlavní budovou," promluvila jsem.

"Co chceš udělat, Rose?" zeptal se nechápavě a já se na něj usmála. Z mikiny mu sebrala klíčky a vydala se ke dveřím.
"Nech se překvapit, lásko. Uvidíme se za pár hodin." To bylo poslední, co jsem mu řekla, než jsem se vydala k nám do pokoje…

Pohled vypravěče

Dvě kandidátky, dvě bývalé nejlepší kamarádky, dvě rivalky se za pár hodin měly utkat v souboji, v kterém nešlo o to, kdo má větší sílu, ale o to, kdo má větší kouzlo. V jedné části budovy se připravovala princezna Lissa. Požádala nejprofesionálnější vizážistku, aby ji připravila na tuhle chvíli. Chvíli, ve které se podle ní stane novou morojkou královnou. Měla připravené luxusní společenské šaty a proslov, který by neměl nechat nikoho chladným…

Zatímco ve druhé části paláce byla Rose, která měla vymyšlený ďábelský plán. Nepotřebovala luxusní šaty ani vizážistku, protože si se vším poradila sama. Vždyť byla pořád strážkyní, i když se její příjmení změnilo. Stále byla tou starou Rose, kterou uměl probudit jen jeden jediný muž - Dimitrij. Po dlouhé době se cítila šťastná a nechce to všechno zase zničit.
"Dokážeš to, Rose," zašeptala, když si udělala poslední loknu ve vlasech. Neřešila svůj vzhled, tak jako Lissa. Rose bohatě stačila tužka na oči a řasenka a teď, když stojí před plnou skříní společenských šatů - vybírá si něco jiného…

O příští kapitole se dá říct: Epické vyvrcholení, i když to ještě není poslední. Vypadá to, že SR bude mít míň kapitol než The Vow, ale zase už mám tři kapitoly připravované povídky, která bude z jiného soudku... A jak jsem řekla, jestli bude dostatek komentářů, tak další kapitola může být buď v pondělí nebo už v neděli... ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sissa sissa | 9. listopadu 2012 v 18:00 | Reagovat

super kapitola a už sa teším na ďalšiu :-D  :-D

2 Tessinka Tessinka | Web | 9. listopadu 2012 v 19:28 | Reagovat

:D no to teda byla kapitolka :D vážně povedená :D ale moc nechci aby byla Rose královna ... přeci jenom ona a papírování ?? vládnutí?? to mi nejde dohromady :( ale necháme se překvapit :D

3 kotěna kotěna | 9. listopadu 2012 v 20:38 | Reagovat

Super kapitola :D Tvoje povídka mě baví :D whúúúúúhééééééééj do toho :OOOOOO:D

4 Seléna Seléna | 10. listopadu 2012 v 9:23 | Reagovat

no užasnééééééééééééééé kapitolka velice povedená těším se na řeč obouch dívek:-) afandím týmu R+D

5 Ann xP Ann xP | Web | 10. listopadu 2012 v 9:54 | Reagovat

:DD Oho! :D Tak to je úúúúžasný! :)
:'D Těším se na další kapču :)

6 Mončička Mončička | Web | 10. listopadu 2012 v 12:27 | Reagovat

Krásne, čo narýchlejšie ďalšiu :-)

7 Jenny Jenny | 10. listopadu 2012 v 14:41 | Reagovat

prosíím v neděli! :D už se moc těším na další, byla to užasná kapitola :) doufám že se královnou stane rose a pak by mohla dát lisse do huby, vubec by mi to nevadilo :D

8 cassi-fanfantasy cassi-fanfantasy | E-mail | 10. listopadu 2012 v 22:53 | Reagovat

honem další, čím dřív tím líp :-)

9 Peggie Peggie | 11. listopadu 2012 v 15:22 | Reagovat

jé a já to čtu teprve teď... fantastické :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2012~2013, ladyench.blog.cz - Zákaz kopírování!