Příprava ke kompletní rekonstrukci, další kapitola VB již brzy...

Sweet revenge - 13. kapitola

14. listopadu 2012 v 16:08 | Lady Ench |  Sweet revenge
13. kapitola je na světě a v ní další zvrat, který obrátí snad naposledy život našim hlavním hrdinům... ;)


Královský dvůr - Pohled vypravěče

"Kdy mě prohlásíte oficiálně královnou? Chci konečně zakázat strážit Rosemarii a Dimitrijovi," prohlásila Lissa a královna Taťána zalapala po dechu. Nečekala, že Lissa bude taková i přes to, co Rose řekla. Teď byla možná ještě horší.

"Vasiliso, pokut se oficiálně neprohlásím za královnu, tak jsi zatím princeznou a nezapomeň, že jsi volby vyhrála jen kvůli tomu, že se Rosemarie vzdala," napomenula ji královna a ona si odfrkla.

"Neměla na to, proto se vzdala," vyprskla jako jedovatý had. Královna zakroutila hlavou nad její sobeckostí. Každý moc dobře věděl, že kdyby se Rose nevzdala, tak by to všechno vyhrála. Místo toho se stala královnou Lissa, která chce zakázat Dimitrijovi a Rose strážit. Ale za co? Že Rose rozmotala pavučinu lží a intrik? Za to, že řekla na veřejnosti celou pravdu? Nebo snad za to, že se ti dva doopravdy milují a byli by ochotni za sebe navzájem položit život?

"Vasiliso, tví rodiče by z tebe radost neměli. Říkala jsi slova, která nikoho nenechali chladná, ale byla to tvá přetvářka. Rose říkala jen pravdu a dokázala každému, že se ničeho nebojí. I přes ztráty ve svém životě pochopila, že všechno je k něčemu dobré a já nedovolím, abys jim oběma zase zničila život. Nezapomínej, že ona ti zachránila život tolikrát, že kdybys to měla spočítat - nedopočítáš se. A ty jsi jí život zachránila jednou jedinkrát, a to možná bylo ještě omylem, protože jsi nevěděla, co umíš. Teď mě omluv, ale musím si jít něco vyřídit," promluvila královna a Vasilisa tam zůstala stát jako opařená. Posadila se do křesla a nechápala, co proti ní všichni mají. Vždyť chce být tou nejmocnější v celém morojském světě. Co je na tom špatného?

Zatímco Vasilisa seděla v křesle, tak královna psala listinu, která bude platit dokonce morojského světa. Morojové a dhampýři jsou dva odlišné druhy a je načase, aby s tím jako dosavadní královna ještě něco udělala. Nemůže odkládat oficiální jmenování Vasilisy královnou, ale za ten krátký čas udělá ještě jednu věc, která změní životy.

Pohled Rose

Leželi jsme v posteli a povídali si o tom, co se za poslední dny odehrálo. Oba jsme se shodli, že jsem udělala jedině dobře, když jsem se vzdala trůnu. Protože Lissa by zůstala u dvora, a to by nedělalo dobrotu. Samozřejmě jsme měli obavy z toho, co přijde až se Lissa stane oficiálně královnou, ale teď bylo hlavní to, že jsme byli zase spolu - šťastně zamilovaní. A ještě horší bylo, že i přesto mám Lissu stále ráda…

"Musela jsi trpět, když jsem byl s Lissou," pomluvil a já se k němu více přimáčkla. Tohle téma bolelo mnohem víc, než jsem si kdysi myslela.

"Bolelo to, ale pořád jsem si říkala, že musím být silná, ale nakonec jsem odešla, abych zapomněla. Potkala jsem Viktora a v životě jsem si nemyslela, že to bude takový hajzl, ale nakonec to mělo náš šťastný happy end." Dimitrij mě políbil do vlasů a já si položila hlavu na jeho hruď, zakryl nás dekou a já se cítila jako v pohádce.

"Jak jsi přišla na to, že Lissa mě ovládá éterem? Ještě jsi mi to neřekla."

"Potlačila jsem pouto mezi námi, protože její pocity a myšlenky jsem k přežití opravdu nepotřebovala. Ale stále vím, že to pouto se chce obnovit. Tenkrát jsi byl na mě hodný, pak přišla ona a já cítila pouto, které se chtělo znova obnovit a ty ses změnil. Takhle jsem to poznala," odpověděla jsem mu a zavřela oči. Zrovna tyhle vzpomínky patřily mezi ty šťastnější.
"Slíbíš mi něco?" zeptala jsem se šeptem.

"Cokoliv budeš chtít," odpověděl.

"Slib mi prosím, že už mě nikdy neopustíš. Další odloučení od tebe, bych nemusela přežít," poprosila jsem ho a neubránila se slzám.

"Roza, slibuji ti, že už tě v životě neopustím, jsi mé všechno a neplač." Nevím, jak to zjistil, když mi neviděl do obličeje, ale pak mi to došlo. Měli jsme propletené ruce hned vedle mojí hlavy, takže moje slzy musel cítit.

"Miluji tě," promluvila jsem.

"Já tebe víc," potvrdil mi, kdybych měla náladu na hádky, tak se začnu dohadovat o tom, kdo koho miluje víc.

"Půjdu udělat snídani," promluvil a já si lehla do polštářů. Věnovala jsem mu úsměv, když jen v pyžamových kalhotách odešel dělat snídani do postele. Zavrtala jsem se víc po deku a zavřela oči. Hlavou se mi honily myšlenky jako o závod a nejspíš jsem i usnula, protože jsem postřehla až Dimitrije, který vešel do pokoje s tácem v ruce a na něm palačinky, džus a nějaké to ovoce a v druhé ruce držel dopis.

"Co to máš?" zeptala jsem se zvědavě a on pokrčil rameny. Položil tác na postel a podal mi dopis, na kterém velice známým písmem bylo napsáno mé jméno - královna píše, což nevěstí nic dobrého. Okamžitě jsem ten dopis otevřela a dala se do čtení…

Drahá Rosemarie,
tvá řeč zapůsobila opravdu na každého a věřím, že kdyby ses nevzdala kandidatury - stala by ses královnou našeho světa. Ale kvůli tomu nepíšu. Jak jistě víš, na trůn má usednout Vasilisa, která má v plánu tebe a Dimitrije vyřadit ze seznamu strážců, což by byla jistě škoda. Zkoušela jsem se jí to rozmluvit, ale na moje slova nedala a stále dokola se ptá, kdy bude oficiálně jmenovaná. Vím, že to budu muset udělat, ale ještě předtím, jsem pozměnila zákon. Vznikla listina, která rozděluje dhampýry od morojů a jelikož morojové svého panovníka mají, tak dhampýři ho potřebují také. Nechci na tebe tlačit, ale myslím, že jsi na to vhodná ty. Samozřejmě to neznamená, že bys ležela od rána do večera v papírech, protože by to u tebe ani nešlo. Dhampýrský panovník by měl umět bojovat a mít zápal pro tuto zodpovědnost. Ty jsi každému dokázala, že umíš bojovat mnohem líp než kdokoliv jiný. Možná máš strach, že bys musela být u dvora, ale můžu tě uklidnit. Nová královna se měla přestěhovat k novému dvoru, který jsem nechala stavit, když jsem usedla na trůn. A myslím, že kdybys byla nová a hlavně první panovnicí dhampýrů, ten palác by sis zasloužila ty. Budu ráda za tvou rychlou odpověď, protože bych tě musela jmenovat ještě před tím, než jmenuju Vasilisu.
S pozdravem
královna Taťána
Přečetla jsem si to ještě jednou, protože jsem tomu nemohla uvěřit. Lissa nás chtěla vyškrtnout ze seznamu strážců, což je nepochopitelné. Ale ještě víc mi vrtá hlavou královnin návrh. Být dhampýrskou královnou by bylo jistě něco jiného, než tou morojkou a hlavně by Lissa přestala mít možnost, rozhodovat o dhampýrech.
"Co píše?" zeptal se mě zvědavě Dimitrij.

"Lissa nás chce po oficiálním jmenování královnou vyškrtnout ze seznamu strážců," odpověděla jsem a on zalapal po vzduchu. Taky tomu nemohl uvěřit, ale královna měla řešení…

"To přeci nemůže!" namítl Dimitrij.

"Královna mi taky dala nabídku, která by nám změnila život. Královna ještě před jmenováním Lissy, podepsala listinu, která hlásí, že morojové a dhampýři jsou odlišné druhy a každý potřebuje svého panovníka. Královna mi nabídla, že bych to mohla být já a neznamenalo by to, že bych musela ležet od rána do večera v papírech. Mohla bych bojovat a starat se o dhampýry… Co si o tom myslíš?" zakončila jsem svůj monolog a on se zamyslel. Já osobně nad tím uvažuji, ale co mi na to řekne on? Kdyby záleželo jenom na mně - přijala bych to. Vždyť to musí být fajn, i když to bude nějaká námaha.

"Roza, věř mi, že je to ta nejlepší nabídka, kterou jsi kdy dostala - samozřejmě ji přijmi," řekl mi a já se musela usmát. Nakonec se přeci stanu královnou. Královnou dhampýrů, mého druhé - mé krve. Budu moc rozhodovat o strážcích, ale i dhampýrech. Což mi říká, že jako první zákon bych mohla prosadit o matkách, co se raději starají o své děti…

13. kapitola na světě a taky kapitola, která je předposledně číslovaná. Ano... Už jen 14. kapitola a epilog, ve kterém se vše vyjasní... Takže co chci po vás? Komentáře, protože přeci jen tu možná už v sobotu bude 14. kapitola... ;)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Janelin Janelin | 14. listopadu 2012 v 16:23 | Reagovat

woow! tak tohle jsem fakt nečekala! bomba miluju tuhle povídku a nechci aby už kounčila :D .. jinak moc děkuju za kapitolu a těšim se na další ;)

2 Daysy Daysy | E-mail | Web | 14. listopadu 2012 v 16:34 | Reagovat

Ahoj. Jen znovu připomínám, že od soboty je na mém blogu zadání druhého kola soutěže. Posílat mi můžete do pátku, tak ať na to někdo nezapomene. Příště vám to už ale oznamovat nebudu, musíte si to sledovat sami. ;) Pokud úkol nesplníte, nezískáte žádné body a tím se naděje na hmotnou výhru sníží. Přeju hodně štěstí a čekám tvůj výtvor. ;)

3 cassi-fanfantasy cassi-fanfantasy | E-mail | 14. listopadu 2012 v 16:37 | Reagovat

tos vymyslela vážně skvěle, že nakonec budou královny obě :-)

4 sissa sissa | 14. listopadu 2012 v 17:37 | Reagovat

[1]:úplne s tebou súhlasím
a prosím nechcela by si dať ďalšiu už zajtra lebo to vážne nevydržím tak dlho na ňu čakať :-D  :-D  :-D

5 Lady Ench Lady Ench | Web | 14. listopadu 2012 v 18:08 | Reagovat

[4]: Nechtěla :D Protože ji nemám dopsanou, včera jsem se na to vykašlala :D

6 sissa sissa | 14. listopadu 2012 v 21:12 | Reagovat

[5]: tak aspoň v Piatok prosííííííím na kolenách prosíííím :-D  :-D  :-D

7 Tessinka Tessinka | 14. listopadu 2012 v 21:19 | Reagovat

teda ta je nádherná :D to jsem nečekala :D

8 Peggie Peggie | 15. listopadu 2012 v 17:23 | Reagovat

fantastická kapitola! :)

9 zelvicka7 zelvicka7 | E-mail | Web | 15. listopadu 2012 v 21:26 | Reagovat

páni :-) kapitola se mi hrozně líbí, určitě jsem něco takového nečekala :-) už jsem přečetla tuto povídku od začátku a teď už mi to dává smysl :-D . Vážně báječná kapitola. Doufám, že další bude již brzy, ;-)

10 Denisa Denisa | Web | 17. listopadu 2012 v 11:20 | Reagovat

Ahoj!
Chtěla jsem ti dát vědět, že na mém blogu končí POZASTAVENÍ a blogís je zase v provozu :) Byla bych ráda, kdyby ses někdy stavila.
A pokud pořád máš zájem být mojí AFFS, tak se zapiš (článek je v horní liště pod KOntrola Affs)
Tak se měj hezky, Denisa

p.s.: mRKNI SE NA MAIL :) :P :D

11 Daysy Daysy | E-mail | Web | 17. listopadu 2012 v 13:11 | Reagovat

Dnesna blogu vyhodnocení druhého kola soutěže a odpoledne nebo k večeru zadání třetího. ;)

12 Denisa Denisa | Web | 17. listopadu 2012 v 17:20 | Reagovat

Krásná kapitolka! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2012~2013, ladyench.blog.cz - Zákaz kopírování!