Příprava ke kompletní rekonstrukci, další kapitola VB již brzy...

Sweet revenge - Epilog

20. listopadu 2012 v 16:39 | Lady Ench |  Sweet revenge
Mnozí z vás se možná diví, proč je tu epilog, když měla být ještě 14. kapitola, ale je tu jedno velké ale... :D
Přišlo mi zbytečné psát korunovaci, když to mohu zakončit a udělat třeba bonusové jednorázovky na téma, která byste chtěli více vysvětlit, takže hurá do čtení a nebojte se... ;)


O pět let později

Stála jsem na hřbitově a sledovala hrob, na který jsem položila rudou růži muži, kterého jsem milovala a stále milovat budu. Slíbil mi, že mě v životě neopustí, ale on mi lhal! Zemřel v boji se strigoji a už se mi nikdy nevrátí. Vždyť je mi sedmadvacet, jsem dhampýrská královna a pod srdcem nosím naše dítě. Nevím, jak se to stalo, ale otěhotněla jsem. Jenže on se to nikdy nedozví. Zemřel jako můj manžel a otec nenarozeného dítěte.

"Proč jsi nás opustil?" zašeptala jsem a nechala slzy, aby dopadaly do bílého sněhu. Cítila jsem se, jakoby mi někdo vyrval srdce z hrudi. To on si ho vzal s sebou do hrobu. Tolik bych si přála ho znovu obejmout, říct mu slova lásky - cítit jeho přítomnost.

"Kdyby mi pod srdcem nerostl náš zázrak, šla bych za tebou. Ale stále doufám, že naše dítě bude natolik podobné tobě, že to nedokážu udělat. Nevíš, jaký smutek cítím. Potřebuji tvé objetí, tvá slova lásky, cítit tvé rty. Jenže tohle už nikdy nezažiju. Slíbil jsi mi, že mě nikdy neopustíš, ale lhal jsi mi," poslední slova jsem už vykřikla. Smutek mě ubíjel zevnitř a já ho nemohla zastavit. Před dvěma měsíci jsme se brali a teď už jsem vdova. Tehdy když jsem byla za ni prohlášená, nebyli jsme svoji a on byl strigojem. Ale teď si ho vzala opravdová smrt.

"Omlouvám se, že jsem nebyla na tvém pohřbu, ale já to nedokázala. Nedokázala jsem se s tebou rozloučit, nedokázala jsem přijmout fakt, že ten dokonalý Dimitrij Belikov prohrál. Každý den a noc jsem doufala, že přijdeš, ale po týdnu jsem doufat přestala," řekla jsem už klidným hlasem a dál nechala stékat slzy po mém obličeji. Rukou jsem si objala břicho a padla na kolena do sněhu.

"Rose," promluvil známý hlas osoby, kterou jsem tady nechtěla. Chtěla jsem být sama a ne s ní!

"Běž pryč, Lisso! Konečně mě vidíš na dně, tak ses pokochala a teď vypadni!" křičela jsem, aniž bych se na ni podívala. Proč mi tolik ubližuje?

"Rose, já…"

"Co ty, Lisso?!" křičela jsem a pomalu se dostala na nohy. Podívala jsem se na ni… Stála kousek ode mě a na sobě měla černé oblečení. Vypadala jako ta stará Lissa, jako moje nejlepší kamarádka a sestra v jednom…

"Uvědomila jsem si všechny své chyby a činy. Byla jsem blbá, když jsem vám ubližovala a vím, že už nic nebude jako dřív. Ale dovol mi prosím udělat pro tebe poslední věc předtím, než mě pošleš do horoucích pekel. Nemohli bychom aspoň uzavřít nějaké příměří? Už se nechci hádat a nechci ubližovat svým nejbližším. Chtěla jsem být královnou a odneslo to naše přátelství a lásku s Christianem. Nechápu, proč jsem byla taková, ale prosím odpusť," prosila mě a já tomu nemohla uvěřit. Vím, že bych měla minulost hodit za hlavu a žít přítomností a budoucností. Vždyť budou Vánoce a já nechci být sama. Nikdy jsem si to nemyslela, ale bojím se samoty.

"Lisso, bude to těžké, ale já chci, aby to bylo jako dřív, i když to se mi nikdy nesplní. Už kvůli tomu, že odešel Dimitrij na věčnost," zašeptala jsem a opatrně ji objala. Oběma nám tekly slzy proudem a já nechápala, jak jsem mohla tak rychle odpustit. Možná to jsou ty hormony, možná ji mám stále stejně ráda… Vždyť za těch posledních pět let jsme se skoro nebavili - jen kvůli úředním věcem a ona už nic neudělala. Jakoby se v den korunovace změnila a dodávala si odvahu na tento krok.

"Rose, ještě jednou se omlouvám," zašeptala a já ji víc stiskla.

"Lisso, nebav se prosím o tom. Vzpomínky mě bolí mnohem víc, než si možná myslíš," promluvila jsem a ona se ode mě odtáhla.

"Víš, že jsem odkopla Viktora a našla Christiana?" zeptala se a já zakroutila hlavou, že nevěděla. Byla to opravdu novinka…

"Dali jsme se dohromady a začínáme od začátku… A ty jsi vážně těhotná? Nechtěla jsem poslouchat, ale zaslechla jsem to."

"Ano… Budu mít miminko," řekla jsem a bolestně se podívala na hrob.

"A ještě jedno překvapení pro tebe mám," řekla mi Lissa a já se na ni nechápavě podívala, jenže ona už se dívala na cestičku, která sem vedla. Šel tam Christian a… To snad není možné! Nevěděla jsem, co mám dělat, proto jsem se jako první podívala na Lissu, která se usmívala. Myslela jsem, že totiž blázním…

"Rose, promiň, že jsme vykopali ten hrob, ale musela jsem ti ho vrátit, i když to bylo to nejtěžší, co jsem v životě udělala, protože jeho duše už byla dlouho pryč," promluvila na mě, ale než to stačila domluvit, rozběhla jsem se za ním a vběhla mu do připravené náruče. Sním snad? Nebo je tohle všechno krásná skutečnost a mně je konečně dovoleno být šťastná?

"Roza," zašeptal Dimitrij a spojil naše rty v jeden nádherný polibek. Měla jsem zpátky svého muže, otce našeho dítěte a hlavně životní lásku…

O čtrnáct dní později - Vánoční ples, morojský palác - Pohled vypravěče

Nakonec všechno dopadlo tak jak mělo. Čtveřice těch, co byla na dlouhou dobu rozhádaná, stáli za dvoukřídlými dveřmi a čekali na správnou příležitost. Královna morojů Lissa stála po boku Christiana a usmívala se na všechny strany. Konečně pochopila, že důležitější než moc je přátelství a láska. Trvalo sice dlouho, než si to uvědomila, ale měla štěstí, že má kolem sebe lidi, kteří jí dokázali odpustit…

Vedle Lissy stála královna dhampýrů Rose, která nechala pouto, aby se zase obnovilo. Byla šťastná, protože měla zpátky svou sestru a Dimitrije, s kterým čeká dítě. Dimitrij stál vedle ní a byl snad nejšťastnější ze všech. Už podruhé byl vyrván ze spárů smrti. Byl hrdý na to, jakou má ženu a rodinu. Doufal, že už bude všechno v pořádku a už dokonce života jim nic nehrozí.

"Přichází královna Vasilisa Rhea Sabina Dragomir a Christian Ozera," promluvil ohlašující a ti dva se podívali na Rose a Dimitrije a vešli do sálu. Všichni se poklonili a Lissa se na všechny usmála

"Je čas Vánoc a na Vánoce se dějí zázraky. Já jsem si uvědomila spoustu věcí, které jsem musela napravit. Nejen že se mi vrátila opravdová láska Christian, ale taky můžete tady u morojského dvora přivítat mou nejlepší přítelkyni a sestru v jednom i s jejím manželem, kterého jsem vrátila mezi živé… Proto prosím přivítejte královnu dhampýrskou Rosemarii Hathaway Mazur Belikov," promluvila Lissa a dveře se znovu otevřely. Tentokrát vešla Rose se svým manželem. Opět se všichni poklonili a hudba začala hrát. Královny na sebe mrky a začaly se svými láskami tancovat první tanec vánočního plesu.
A pak že neexistují šťastné konce…

***
38 stran A4, 19 892 slov, když počítám epilog a prolog tak jste přečetli 15 kapitol...
A už je konec...
Mnozí z vám se teď buď odsoudí nebo se usmějí. Myslím, že každá povídka by měla mít nějaký šťastný konec aspoň v něčem a tuhle jsem pojala tak, že musí končit Happy Endem, takže bych byla ráda, kdybyste napsali do komentářů svůj názor a koncem povídky, příchází taky poslední otázky...

1) Jak se vám líbila celá povídka?
2) Jak se vám líbilo tohle zakončení?
3) Myslíte, že už Rose bude žít šťastně i se svou "rodinou"?
4) Chtěli byste další bonosuvé jednorázovky? Popřípadě napiště téma/témata, protože byste chtěli něco vysvětlit nebo dokonce dozvědět třeba něco z budoucnosti. Jsem ochotna psát... ;)
5) Těšíte se na Vampire Blood?

Tak otázky zadány a tohle už je opravdu konec naše šťastného konce... ;)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Aq/we--lowe-1d.blog.cz Aq/we--lowe-1d.blog.cz | Web | 20. listopadu 2012 v 16:42 | Reagovat

podle toho jak čtu epilog, protože jsem četla i VA, postavy jsou stejné :D pokud se dobře domnívám takže je to jakoby tvoe verze příběhu? musím si to všechno přečíst ;)

2 Aq/we--lowe-1d.blog.cz Aq/we--lowe-1d.blog.cz | Web | 20. listopadu 2012 v 16:46 | Reagovat

[1]: jjj :) chápu taky si tak ráda pak domýšlím co bylo potom :)) ae ty knížky jsou super

3 sissa sissa | 20. listopadu 2012 v 17:27 | Reagovat

úžasna ako vždy len škoda že už je koniec ale teším sa na nové a ešte lepšie poviedky od teba :-D  :-D  :-D

4 zelvicka7 zelvicka7 | E-mail | Web | 20. listopadu 2012 v 17:37 | Reagovat

1) Moc pěkná, četla jsem ji se spožděním, přesto ale stále výborná :-)
2) Nádherné, Happy Endy miluju a jelikož tahle povídka je jedna z mých nejoblíbenějších, Happy End a ona - prostě super!
3) Doufám, že ano, protože jinak by to nebylo tak správné. Takhle to dopadlo správně. ;-)
4) Já bych brala ještě něco z minulosti a třeba i něco o tom dítěti, až bude starší.
5) Áno. :-D

5 klara klara | Web | 20. listopadu 2012 v 20:15 | Reagovat

byla to úžasná povídka :-)

6 Tessinka Tessinka | 20. listopadu 2012 v 20:20 | Reagovat

samozřejmě že se mi povídka moc líbila :D zakončení bylo nečekané :D ale přesto úžasné :D Na Vampire blood se moc těším a jednorázovky bych brala taky :D na téma ..... :D asi TS :D

7 Denisa Denisa | Web | 21. listopadu 2012 v 8:35 | Reagovat

1) Jak se vám líbila celá povídka?
- Byla úžasná!
2) Jak se vám líbilo tohle zakončení?
- Jsem ráda, že to takhle dopadlo ;)
3) Myslíte, že už Rose bude žít šťastně i se svou "rodinou"?
- Budu jí to přát ;)
4) Chtěli byste další bonosuvé jednorázovky? Popřípadě napiště téma/témata, protože byste chtěli něco vysvětlit nebo dokonce dozvědět třeba něco z budoucnosti. Jsem ochotna psát... ;)
- Jako zelvicka7 - třeba něco o tom dítěti :))
5) Těšíte se na Vampire Blood?
- Moc!

8 Denisa Denisa | Web | 21. listopadu 2012 v 8:58 | Reagovat

Jo a na mém blogu je hodnocení pro tvů j blog :)

10 Peggie Peggie | Web | 25. listopadu 2012 v 12:13 | Reagovat

1. povídka byla úžasná a asi bych tě zabila, kdyby neskončila happy-endem :D
2. super ;-)
3. ano a moc
4. mě by třeba zajímal ten boj, kde zemřel Dimitrij a pak něco po tom, jak se narodí miminko :-)
5. už se nemůžu dočkat :D

11 W. W. | 26. listopadu 2012 v 22:22 | Reagovat

Jááj, to bylo dojemný! :'))))

12 LussyNda LussyNda | Web | 8. prosince 2012 v 14:09 | Reagovat

Celá povídka byla moc pěkná.
Ze začátku mě tedy štvalo, že Dimka není s Rose, ale s Lissou a když se tam oběvil Victor. Nevím ale něco mi na něm nehrálo což se pak ukázalo jako správné.
na začátku epilogu jsem se docela děsila toho, že si Dimitrije zabila. přece nejde jen tak zabít hlavní postavu na konci to je nesmysl. Ale Happy End byl dokonalý :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2012~2013, ladyench.blog.cz - Zákaz kopírování!