Příprava ke kompletní rekonstrukci, další kapitola VB již brzy...

Vampire Blood - kapitola druhá

14. prosince 2012 v 22:00 | Lady Ench |  Vampire blood
Po hodně dlouhé době je tu kapitola Vampire Blood a já osobně bych s touhle povídkou nejraději sekla a myslám si, že bude nejkratší ze všech mých pvoídek, pokuď se to ovšem nerozjede a nezačne mě ta povídka zase bavit... Na této kapitolce, připomínám že opravdu krátké kapitole(něco málo přes 1000 slov), jsem vypotila krev, protože každé slovo mi dělalo problémy, ale další kapitolka by už měla být lepší a taky rychleji hotová...
Hrát tuhle hru mě bavilo. Nevěděla jsem, že se tak lehce dostanu na akademii, ale povedlo se i bez mých schopností, což mě docela překvapilo. Dobře, přiznávám, že jsem trochu své schopnosti použila, protože jsem nějak tu zvláštní energii kolem sebe skrýt musela, ale hlavní je, že jsem se dostala na akademii jako Rose Hathaway a docela dost lidí si začíná myslet, že jsem dhampýrka. To raději skočit z mostu, než tohle poslouchat, ale aspoň se nemusím bát prozrazení, když budu pravidelně pít ze žíly nějakého člověka a budu mít stále zamaskovanou svou energii.

"Vy jste Rose Hathaway?" ozval se hlas za mnou a já se otočila. Naproti mě stála žena, která sice měla mladistvý vzhled, ale kolem ní byla zvláštní aura, která mi napověděla, že už bude pěkně stará a ta zatuchlina nebude jen moje nenávist a chuť po pomstě.

"A kdo jste vy?" opáčila jsem jí a ona se na mě zaraženě podívala. Vypadala, jakoby jí někdo řekl, že má smrtelně jedovatého pavouka na hlavě a ona se jich bála. Kdybych neměla skvělé sebeovládání - začala bych se na plné kolo smát.

"Já jsem ředitelka Kirová a mám se postarat o to, aby dhampýři a morojové byli vychováni a dhampýři, aby chránili moroje," odpověděla ředitelka a já zase vím, že ředitelku nemůžu ani cítit. Trochu ironie, když je v podstatě teď moje nadřízená, jestli to tak můžu říct, ale přeci jen jsem nedokázala držet jazyk za zuby a připomenout í dobu, která byla před mnoha ale opravdu mnoha lety.

"Zajímavé… Vy si asi nepamatujete dobu, kdy si byli dhampýři, morojové a dokonce i strigojové rovni? Nepamatujete si dobu, kdy vládnoucí rasou byli původní?" Odpovědi na tyhle otázky mě docela zajímali.

"Vy byste raději původní, než královnu Taťánu?" zeptala se znova ředitelka a já v duchu zaklela. Přeci jen jsem si měla doplnit nějaké informace o nich a jejich královně, která se nejspíš jmenuje Taťána. Co je to sakra za jméno?! Já myslela, že i v tomto světě vládne ten nejstarší…

"Paní ředitelko, nemyslete si o mně takové věci a teď mě prosím omluvte. Jistě máte na starosti jiné záležitosti nových upírů a těch starých tu očividně moc není," oznámila jsem jí a chtěla odejít, ale ta ježibaba mě zastavila.

"Nikam nepůjdete… Jste tu nová a nezajímá mě, že nejste očividně mladá upírka, ale jste brána jako mladá." Jako ti mladí? Pche! Kdyby jen věděla, kdo já doopravdy jsem, ale co už nadělám. Mile jsem se na ni usmála a podívala se jí hluboko do očí, abych jí mohla ovlivnit tu její morojskou mysl.

"Teď mě pustíte a budete si myslet, že jste to navrhla sama. Po zbytek dne mě nebudete hledat a pak už vám to bude jedno," promluvila jsem soustředěně a ona se zmohla jen na kývnutí. Tak to byla hračka…

Být tady a hrát si na někoho, kým rozhodně nejsem, bylo děsné. Já, která nesnáším dhampýry, strigoje a ani moroje si musím hrát na jednu z nich, abych se neprozradila. Ale zase by bylo zajímavé, kdybych odhalila celou pravdu a sledovala ty reakce. Nemohli by mi ublížit, protože všechny záznamy o možnostech naší smrti byly zničeny a jed, který nás zaručeně zabil - už neexistuje, což je plus pro nás. Jsme v podstatě nezničitelní.

Z mých úvah mě vyrušil zvonící telefon v mé kapse. Kdo to sakra volá? S povzdechem jsem se podívala na telefon, a když jsem zjistila, že je to Sophie, musela jsem se usmát. Nevím, jak to udělala, ale ta upírka se mi dostala pod kůži.

"Sophie, co se děje?" zeptala jsem se, když jsem hovor přijala a vešla do svého pokoje, který se dal těžko nazývat pokojem.

"Má paní, jen volám, jak jste si přála," odpověděla Sophie a já se ještě víc usmála. Ona byla jedinou upírkou od smrti mé rodiny, kterou jsem měla ráda. Brala jsem ji jako svého potomka, jako svou dceru, která potřebuje mou ochranu.

"Sophie, kolikrát jsem ti říkala, ať mi říkáš Rose… A co je nového na Mazurburgu?" Jak bych se teď vrátila. Většina si myslí, že Mazurburg je v Německu, ale je to jen kvůli zmatení. Můj hrad je ukryt v lesích Ruska, kde by ho obyčejný smrtelník nenašel.

"Nic se prozatím neděje. Pouze Elizabeth nechápe, jak jste mi mohla poskytnout ochranu. Zaútočila na mě, ale stejně prohrála," odpověděla a já se musela ušklíbnout. Věděla jsem, že Elizabeth žije, protože Sophie by ji nezabila, ale spíše mě trápilo, jak si to mohla dovolit.

"Zavolej mi ji k telefonu, Sophie. A ještě jednou připomínám, abys mi tykala," připomenula jsem a ona se zasmála. Slyšela jsem jen zašustění, jak běžela hradem a za chvíli slyšela slizký hlas Elizabeth.

"Má paní, přejete si?" zeptala se vlezle a já cítila, jak můj pohárek trpělivosti přetéká.

"Donesly se ke mně zprávy, že ubližuješ mé chráněnce," pronesla jsem a ona začala koktat, že to není pravda.

"Elizabeth, tohle je tvé poslední varování, protože věř, že magie je mocná a dosáhne i do Ruska," oznámila jsem jí a ona podala telefon opět Sophii, s kterou jsem se rozloučila a zavěsila.

Povzdechla jsem si a vybalila pár svých kousků oblečení. Ještěže jsou tady nějaké obchody, ale problém bude v krvi. Vím, že ji moc nepotřebuji, protože jsem už stará. Jenže krev je taková lahodná a teplá tekutina, že nic lepšího snad neexistuje. Možná bych se mohla pokusit dostat k místním dárcům, ale od těch, když se napiju, tak budou úplně mimo, protože už od morojů mají skvělé pocity. Jen jednou jedinkrát jsem se napila z dárce, který se mi připletl do cesty, a myslím, že ještě teď se vzpamatovává. Jen co jsem se od něj odtáhla, padl k zemi a usmíval se jako nějaký blbeček.
Z mých úvah mě vyrušilo zaklepání, o kterém jsem hned věděla, že je mužské. Kdo to sakra může být, když mě tu nikdo nezná. Že by na Kirovou nepůsobila má moc a někoho pro mě poslala? Pochybuji. To by musela být starší než já nebo stejně stará, aby na ni nepůsobilo to zatemnění mozku.

"Už jdu!" vykřikla jsem a došourala se velice pomalým tempem ke dveřím. Že já blbec jsem vůbec jezdila. Tak netrpělivé tvory jsem ještě nepotkala, protože zaklepání se ozvalo znovu a já konečně otevřela dveře, za kterými stál…

Myslím, že některým z vás je jasné, kdo za dveřmi stojí... A většině stojí vlasy hrůzou na hlavě! :D Ale co se mnou uděláte? Ano správně... Nic! Tak se mějte fanfárově, napiště komentář, já jdu buď dělat design nebo jdu psát další kapitolu... ;)
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 LussyNda LussyNda | Web | 15. prosince 2012 v 4:57 | Reagovat

skvěla kapitola ale takhle to useknout no že se nestydíš :D

hadala bych ze to bude Dimitri

2 klára klára | Web | 15. prosince 2012 v 9:44 | Reagovat

[1]:přesně souhlasím s tebou
a jestli tu povídku přestaneš psát, tak tě asi uškrtím :-)

3 Tessinka Tessinka | Web | 15. prosince 2012 v 15:55 | Reagovat

Asi tak .... :D nepřej si mě jestli ji přestaneš psát :D :D jinak vážně superová kapitola :D :D další by mohla být třeba :D :D  dneska ?? :D

4 sissa sissa | 15. prosince 2012 v 20:22 | Reagovat

[2]: ja s tebou absolútne súhlasím :-D  :-D  :-D

5 Peggie Peggie | Web | 16. prosince 2012 v 0:03 | Reagovat

za kterými stál??? děláš si srandu? nakazila sem tě usekáváním?? Hej! tohle je vražda z nedbalosti! :D  :D  :D

6 mariška15 mariška15 | 17. prosince 2012 v 7:15 | Reagovat

no to som zvedavá ako to bude pokračovať...a ak s touto poviedkou sknčíš tak ťa pretrhnem jak hada jasné :-D  :-D  :-D

7 kača29 kača29 | 17. prosince 2012 v 15:01 | Reagovat

[6]: souhlasím s tebou :-D  :-D

8 penelope14 penelope14 | 17. prosince 2012 v 15:02 | Reagovat

úžasná poviedka a dúfam že v nej neskončíš :-D  :-D  :-D

9 selena78 selena78 | 17. prosince 2012 v 19:16 | Reagovat

[6]: i já souhlasím :-)

10 zelvicka7 zelvicka7 | Web | 21. prosince 2012 v 15:27 | Reagovat

Pěkná kapitola, doufám, že s povídkou neskončíš. :-)
A moc prosím o hlas pro zelvicku7 a Mackenzie Foy tady: http://amazing-blog.blog.cz/1212/1-kolo-sonc
Díky. :-)

11 Peggie Peggie | Web | 6. ledna 2013 v 0:15 | Reagovat

kdypak bude další kapitolka? :-)

12 povidky-lily povidky-lily | Web | 17. ledna 2013 v 20:20 | Reagovat

Znovu a znovu prostě super! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2012~2013, ladyench.blog.cz - Zákaz kopírování!