Příprava ke kompletní rekonstrukci, další kapitola VB již brzy...

Prvorozená Potterová//3. kapitola

27. února 2013 v 15:32 | Lady Ench |  Prvorozená Potterová
3. kapitola je tu a snad se vám bude líbit. Na scénu už přichází i Harry no... A jestli si pamatujete na HP 5, tak víte z jakého důvodu. Takže snad příjemné čtení... ;)


Kapitola třetí - Harry má problém

Ráno jsem vstala až za světla, protože jsem minulou noc trochu přetáhla a šla spát dost pozdě. Došourala jsem se do koupelny, kde jsem si dala rychlou sprchu a dovolila si i umýt vlasy, které jsem opět pomocí kouzla vysušila. Za dva dny měl přijet Harry a strávit tu týden, než pojede do Bradavic, kde budu mimochodem docela často, protože chci mýt nad svým bráškou dozor, i když to bude vypadat, že spíš chodím za Brumbálem, který se rozhodl stáhnout z jeho zorného pole, aby ho ochránil před nebezpečím. Nejsem náhodou k tomu určená já?

Zakroutila jsem hlavou a přešla ke skříni, z které jsem vytáhla oblečení a rychle se oblékla. Ještě jsem zkontrolovala, jestli je hůlka na svém místě a seběhla ze svého pokoje do jídelny, kde jsem měla přichystané míchané vajíčka a toust. Pamatuji si, že když jsem sem přišla, skoro jsem nejedla, ale Molly vařila tak skvěle, že nešlo odolat.

Když jsem dojedla a uklidila po sobě nádobí, skočila jsem si do svého pokoje pro tašku a vyrazila do Příčné ulice pro nějaké pamlsky pro mou novou sovu Noemi a taky jsem potřebovala nějaký cestovní plášť, aby se neřeklo, že nosím pouze mudlovské oblečení. Ale copak za to můžu, když to mudlovské oblečení bylo mnohokrát hezčí a lepší než to naše kouzelnické? A ještě jsem si vzpomněla, že musím ke Gringottovým pro nějaké peníze. Já a Harry jsme měli i trochu štěstí, protože naši rodiče byli velmi bohatí a tak šla polovina mně do Ameriky a polovina Harrymu, která zůstala v trezoru rodičů. Já si musela své peníze nechat převézt z Ameriky ke Gringottovým a překvapilo mě, že tam ještě dost peněz je. Ono je sice pravda, že věci do školy mi kupovala rodina, u které jsem žila do svých jedenácti, ale měli ke mně povinnost, a tak jsem nemusela utrácet. Sem tam mi přišlo pár galeonů za to, že jsem vypomáhala v hostinci a nejvíce mi přibylo, když jsem vyhrála jednu soutěž a za tu jsem dostala pět set galeonů, což je opravdu hodně…

Překvapilo mě, že jsem v Příčné ulici strávila dvě a půl hodiny, ale místo dvou obchodů a banky jsem navštívila i kouzelnické knihkupectví, kde jsem si vybrala po dlouhém vybírání tři knihy. Zdržela jsem se i u koupě cestovního pláště. Ty obyčejné černé se mi nelíbily a trvalo skoro půl hodiny, než jsem našla jeden, který by mi vyhovoval. Nakonec mi do oka padl jeden, který nebyl ani černý ani modrý. Byl to taková střed, připomínal noční letní oblohu a já věděla, že je můj. Stavila jsem se i pro nějaké pamlsky pro Noemi a vzala jich trochu víc, abych mohla dát popřípadě nějaké Hedvice.
Když jsem se vrátila do hlavního štábu a mého nového domova, vrhla se na mě rozzuřená Molly, protože jsem jaksi neřekla, kam jdu. Copak já můžu za to, že jsem samostatná jednotka a nikdy jsem nikomu nic nehlásila? Už jsem byla zkrátka taková a měnit se neměním.

"Omlouvám se, ale já se takhle chovala vždycky a v podstatě už jsem dost dlouho samostatná jednotka - je to nezvyk být s někým v jednom domě, kdo se o mě zajímá a tady to není jen jeden člověk - tak se ještě jednou omlouvám," dostala jsem ze sebe.

"To nic… Jen jsem měla strach," řekla mi a já se usmála. Vydala jsem se po schodech nahoru do svého pokoje, kde jsem se převlékla do černých legín a černo - bílé kostkované košile. Doplnila jsem svůj model converskami a popadla svou kouzelnickou hůlku. Seběhla jsem do obývacího pokoje, kde nikdo nebyl, proto jsem si sedla do křesla a dívala se do blba. Přepadl mě divný pocit, což nikdo neznamenalo nic dobrého. Poprvé mě tento pocit přepadl v druhém ročníku, kdy jsem zabloudila ve škole a dostala se do místnosti, kde na mě zaútočil Mozkomor. Tenkrát jsem poprvé vyvolala patrona, i když jen v podobě štítu, ale i ten byl dost silný. Ale tentokrát to bylo silnější. Mnohem silnější, než kdy jindy. Ten pocit mě ohromil…

"Beth!" křičel někdo na mě a já se probrala z transu. Do očí se mi díval Sirius a v místnosti stálo i pár dalších lidí, kteří mě starostlivě sledovali s otazníky v očích.

"Něco se stane a nebude to nic pěkného. Raději bych byla v pohotovosti," dostala jsem ze sebe a položila si hlavu do dlaní, která mě začala neuvěřitelně bolet. Co to sakra je? Najednou jsem ucítila studenou dlaň na mém čele a já pocítila mírnou úlevu.

"Má obrovskou horečku," oznámila Molly a já najednou pocítila obrovskou úlevu. Jakoby všechno zlé najednou skončilo. Molly se nechápavě podívala na mě a pak zase na Siriuse.

"Co se stalo?" zeptala se Hermiona. Vstala jsem a došla k oknu. Venku to vypadalo poklidně, ale i přesto jsem v ruce pevně svírala hůlku.

"Nic co by vás mělo znepokojovat… Je to spíše záležitost řádu, tak vás poprosím, abyste šli jinam," oznámila jsem jim a oni nějak podezřele rychle vyklidili prostor.

"Něco se stalo, vy víte s kým… Bylo to něco šíleného, nechci říkat jeho jméno, protože nějak rychle vyklidili prostor, ale beztak se něco stalo - tím si jsem jistá," zašeptala jsem a všem se mihnul strach v očích.

"Máme problém, Harry použil Patronovo zaklínadlo v přítomnosti mudly," oznámil nám právě příchozí Kingsley. Tak to je pěkně v prdeli.

"Co s ním udělají?" zeptala jsem se zděšeně, ucítila malé píchnutí u srdce a žaludek se mi stahoval.

"Chtějí ho vyloučit z Bradavic, ale když jsem odcházel, zjevil se tam Brumbál, tak jsem zvědavý, protože on má skvělé přesvědčovací taktiky," odpověděl mi.

"Jdu pro něj… Slíbila jsem, že ho ochráním, tak to taky udělám," prohlásila jsem odhodlaně.

"A jak se chceš do Kvikálkova dostat? Neviděl jsem, že bys tady měla koště," řekl mi Remus a já se hrdelně zasmála.

"Accio Kulový blesk." Umím si přivolat své koště, které mimochodem je v mém otevřeném pokoji. Došla jsem proto ke dveřím, které jsem otevřela a nechala své koště vletět do své ruky.

"Na tomhle bych se tam dostat mohla… Dokonce bych si mohla naprogramovat přenášedlo, ale to je moc komplikované, když vezmu v úvahu, že v Kvikálkově jsem byla jen jednou, a to jsem byla hodně malá," oznámila jsem jim odhodlaně, ale Sirius mě zastavil nesouhlasným pohledem. To potěší, když muž, kterého milujete, s vámi nesouhlasí… Počkejte! Já to opravdu řekla? Já si v duchu řekla, že miluji Siriuse? Muže, který je kmotrem mého mladšího bratra? Muže, který by mohl být můj otec? Muže, který byl nejlepší přítel mého otce? Neuvěřitelné…

Opravdu to byla láska, která mě poslední dobou nenechala spát. Proto mě budily jeho oči. Byla jsem zamilovaná v nepravou chvíli do nepravého muže…

"Nějak ses zarazila," promluvil Remus a já zakroutila hlavou. Jedním okem jsem se podívala na Siriuse, který stál u krbu a sledoval mě. Povzdechla jsem si a i s koštětem odešla z místnosti. Došla jsem k sobě do pokoje, kde jsem nezapomněla prásknout dveřmi. Bylo mi do pláče, ale já si slzy dovolit nemůžu. Musím být silná a nedat najevo svou slabost. Musím čelit svým pocitům…

"Otevři dveře," ozval se hlas Siriuse, ale já jsem to ignorovala. Lehla jsem si na postel a tupě zírala do stropu. Proč jen láska tolik bolí?

"Elizabeth!" vykřikl znova. Vstala jsem rozzuřeně a došla ke dveřím, které jsem dost rychle otevřela.

"Už nikdy mi neříkej Elizabeth, Siriusi Blacku! Jestli si myslíš, že budu sedět na zadku a nebudu nic dělat, tak se šeredně mýlíš! Já vím, kdo se vloni vrátil! Věř, že jsem to cítila dost jasně a teď, jestli dovolíš, tak půjdu pryč," dokončila jsem svůj monolog. Nebylo lehké si vybrat mezi osudovou láskou a povinností ochránit jedinou pokrevní rodinu. Ale vždy skončím u Harryho.

"Já vím, proto jsem ti přišel říct, že Brumbál se přimluvil, aby s vyloučením počkali do disciplinárního řízení, a taky jsem ti přišel nabídnout, abys letěla se skupinou pro Harryho," řekl mi s ironickým úsměvem a já se na něj nevěřícně dívala. Proč jsem po něm tak vyjela? Vždyť to není normální…

"Siriusi, promiň, že jsem tak vyjela - já nevím, co to do mě vjelo," omluvila jsem se a pozvala ho dál do svého pokoje. Došla jsem ke skříni, z které jsem vytáhla svůj cestovní plášť a hned si ho také oblékla.

"Beth, nic se nestalo, myslím, že to máš stejné jako on… On někdy taky dostává neovladatelné stavy vzteku," řekl mi a já se na něj smutně usmála. Popadla jsem své koště a za doprovodu Siriuse jsme se vydali dolů do obývacího pokoje, kde už bylo přichystáno pět kouzelníků. Kingsley, Tonksová, Emmelína Vanceová, Moody a Sturgis Tobolka.

"Jaký je plán?" zeptala jsem se zvědavě, což bylo na místě. Nerada bych něco podělala při první a snad nejdůležitější práci pro řád.

"Brumbál se přimluvil za Harryho, takže ho musíme dostat do bezpečí. Já poletím první a budu udržovat formaci, což doporučuji i vám ostatním. A zbytek domluvíme tam," oznámil Moody poněkud klidně na jeho povahu…

Letěli jsme nad nočním Londýnem a já si to i přes vzniklou situaci užívala. Vítr mi čechral vlasy a já pocítila zase to štěstí. Jak je to dlouho od posledního zápasu famfrpálu? Jak je to dlouho, kdy jsem naposledy chytla zlatonku? Už to nějaký ten pátek bude…

"Už jsme v Kvikálkově," oznámila mi Tonksová, která letěla celou dobu vedle mě. Obě jsme měli Kulové blesky a Harry ho má také, protože ho dostal od Siriuse za záchranu jeho života.

"Klesáme!" zahřměl hlas Moodyho a my přistáli v ulici, kde bydlí můj bráška. Všichni se vydali ke dveřím až na mě, protože jsem se vymluvila, že budu hlídat venku. Musela jsem se na to psychicky připravit. Už za pár okamžiků ho uvidím…

"Vždyť mě vyloučili ne?" zeptal se hlas, za kterým jsem se hned otočila. Viděla jsem ho… Byl podobný otci, jen ty oči měl po mámě. Přesný opak mě samotné.

"Nevyloučili - teda prozatím. Brumbál se přimluvil, ať počkají do disciplinárního řízení," odpověděl Kingsley, zatímco já se odhodlávala k tomu, abych udělala krok k nim.

"Řízení?" zeptal se Harry nechápavě a postavil se do řady mezi Moodyho a Kingsleyho.

"Všechno ti vysvětlíme v hlavním štábu," oznámila mu Tonksová.

"Tady ne, Nymfadoro!" zahřměl hlas Moodyho a vlasy Tonksové se zbarvily do červena.

"Už nikdy mi neříkej, Nymfadoro!" řekla rozzuřeně.

"Kde je sakra zase ta…" Moody to nedořekl, protože jsem vystoupila ze stínu a došla přímo k nim.

"Kdo to je?" zeptal se znova Harry a přitom pohledem zkoumal mou osobu.

"To je Elizabeth, ale jestli máš rád svůj život, tak jí říkej El nebo Beth," odpověděl mu Kingsley a přivolal si své koště. To samé udělali i ostatní a Moody nás nezapomněl poučit o držení formace a ostražitosti. Já měla letět poslední, protože mé místo po boku Tonksové vystřídal Harry a na mě připadl úkol, abych naši skupinu uzavírala…


Další kapitola za vámi a před vámi s jistotou můžu říct, že minimálně 21 kapitol. Ale jelikož je to ve fázi, kde jsem teď, ještě hodně neuzavřené, tak si myslím, že tahle povídka dosáhne čtyřicítky. :D Doufám, že se vám to i přes nepřesnosti - vlasně počkat. Lidé, co letěli pro Harryho byli takhle ve filmu, v knize jich bylo víc - já vím... Ale snad se vám to zatím líbí a nikdy jsem přeci neřekla, že se budu držet detailů...

A teď je řada na vás a vaše názory...
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sissa sissa | 27. února 2013 v 16:21 | Reagovat

skvelá kapitola a mne určite nebude vadiť keď niečo nebude sedieť s knihou alebo filmom a ešte som ťa chcela poprosiť či by si ešte tento týždeň nedala ďalšiu kapitolu :-D  :-D  :-D lebo už som v koncoch lebo nemám čo čítať a máme prazdniny a ktomu som ečte chorá tak ťa prosím daj 4. kapitolu ešte tento týždeň prosím prosím prosím :-D  :-D  :-D

2 Lady Ench Lady Ench | Web | 27. února 2013 v 16:25 | Reagovat

[1]: jelikož je středa, tak s jistotou povím, že tento týden bude určitě i 4. kapitola... ;)

3 kača29 kača29 | 27. února 2013 v 18:25 | Reagovat

[2]:super už se teším
super kapitola :-D  :-D  :-D

4 mariška15 mariška15 | 27. února 2013 v 21:36 | Reagovat

super kapitola  a prosím 4. čo najskôr prosím :-D  :-D  :D  :D  :-)  :-)  :-)

5 Jasmine16 Jasmine16 | 28. února 2013 v 7:53 | Reagovat

Úžasné, moc se mi líbí jak píšeš. Moc se těším, jak to bude pokračovat:)

6 selena78 selena78 | 28. února 2013 v 9:46 | Reagovat

skvěla kapitola a i mne se libi jak píšeš a prosím dej rychle další kapitolu :-D  :-D  :-D  :D  :D  :D  :D  :-)  :-)  :-)

7 penelope14 penelope14 | 28. února 2013 v 16:18 | Reagovat

super kapitola a prosím daj dneska ďalšiu kapitolu prosím :D

8 Peggie Peggie | 28. února 2013 v 18:22 | Reagovat

fantastická kapitolka :-) :D

9 sima10 sima10 | 28. února 2013 v 23:45 | Reagovat

super,fantastická,skvěla kapitola..... :-D  :-D  :-D  :-D

10 sissa sissa | 1. března 2013 v 13:48 | Reagovat

kedy už dáš 4.kapitolu???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2012~2013, ladyench.blog.cz - Zákaz kopírování!